Domácí

Na poslední setkání s Pavlem dorazily tisíce lidí. Babiš rozzuřil Okamuru

Dva dny před volbami Petr Pavel uspořádal na pražském Staroměstském náměstí poslední setkání s lidmi, na které dorazily tisíce lidí. Jako hosté tam promluvili i neúspěšní kandidáti z prvního kola, kteří mu vyjádřili podporu. Andrej Babiš, který kontaktní kampaň ukončil, naopak vsadil na sílu sociálních sítí. Ve středečním duelu si to ale rozházel u voličů hnutí SPD i jeho předsedy Tomia Okamury, když prohlásil, že nemá šanci se dostat do vlády.

Petr Pavel ve středu pokračoval v kontaktní kampani, kterou zakončil akcí na Staroměstském náměstí. Setkání se tam konalo od 17 hodin, podle policie dorazily tisíce lidí. "Jako na každé takové akci jsou připravena bezpečnostní opatření a dohlížíme na dodržování veřejného pořádku," sdělil redakci TN.cz krátce po 17. hodině policejní mluvčí Richard Hrdina.

"Nemluvím tu dnes jenom k vám, ale i k lidem, kteří budou volit Andreje Babiše, případně nepůjdou k volbám vůbec," řekl Pavel davu, který zaplnil velkou část náměstí. "Respektuji, že mají na některé věci jiný názor a to, že mohou být z mnoha věcí zklamaní a že mají pocit, že se o ně stát nestará. To se samozřejmě musí změnit. Nezmění se to ale tím, že se budeme hádat, osočovat, zesměšňovat. Řešit se to dá jedině spoluprací," prohlásil.

​Kromě Pavla na akci vystoupili i neúspěšní kandidáti z prvního kola Danuše Nerudová, Pavel Fischer a Marek Hilšer, kteří generálovi ve výslužbě vyjádřili podporu. "Myslím si, že náš společný cíl je velmi blízko. Dobře to dopadne, až všichni přijdeme k volbám a zvolíme toho, kdo je garantem, že budeme mít demokratického prezidenta," prohlásila Nerudová a vyzvala lidi, ať jdou volit.

Související obsah

Druhý z kandidátů Andrej Babiš (ANO) už kontaktní kampaň ukončil. Rozhodnutí oznámil v úterý v reakci na výhrůžky, které v souvislosti s volbami chodí jemu i jeho rodině. Voliče se tak na poslední chvíli snaží nalákat na sociálních sítích, kde ve středu zveřejnil výzvu, aby lidé zastavili vládu a jejího generála. Pavel se na odpolední tiskové konferenci opakovaně ohradil, že není vládním kandidátem.

Související obsah

​Oba kandidáti se ve středu dopoledne střetli v duelu na Novinkách, kde Babiš svým výrokem naštval předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru. Na dotaz, zda by ho jako prezident jmenoval premiérem, pokud by SPD vyhrálo volby, Babiš odpověděl: "Neumím si představit, že by uspěli. To je hypotetická otázka. Podle mě se to určitě nemůže stát." Posléze zdůraznil, že se nejedná o koaličního partnera hnutí ANO a ani nikdy nebude.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. "Kandidát Andrej Babiš vyjádřil svůj postoj k politickému programu SPD a našim voličům. Je to přesně tak, jak jsem po celou dobu upozorňoval. SPD je jedinou skutečnou opoziční stranou v parlamentu," napsal Okamura na facebooku a dodal, že je to zpráva pro všechny, kteří váhali ohledně stanoviska SPD ke druhému kolu prezidentských voleb.

Petr Pavel a Andrej Babiš se ve čtvrtek, v předvečer voleb, setkají v debatě na televizi Nova.

Volební vysílání TV Nova

Pondělí 23. ledna
20:00 Rozhovor s Andrejem Babišem, TV Nova a TN Live
Úterý 24. ledna
20:00 Rozhovor s Petrem Pavlem, TV Nova a TN Live
Oba rozhovory s prezidentskými kandidáty budou překládány do znakového jazyka
Čtvrtek 26. ledna
20:00 Poslední televizní debata prezidentských kandidátů, TV Nova a TN Live
18:00 TN Live nabídne speciální vysílání s příjezdy kandidátů do budovy TV Nova
, bude možné sledovat i na sociálních sítích Facebook a YouTube
Debata prezidentských kandidátů bude překládána do znakového jazyka
Pátek 27. ledna
5:55 Snídaně – speciál o volbách, TV Nova a TN Live
14:00 Otevření volebních místností, TV Nova a TN Live
Sobota 28. ledna
13:00 Kontinuální vysílání k výsledkům voleb, TV Nova
13:00 Kontinuální vysílání s vlastním obsahem, TN Live
Neděle 29. ledna
20:00 Rozhovor s budoucím prezidentem, TV Nova a TN Live
Rozhovor s budoucím prezidentem bude překládán do znakového jazyka

Petr Pavel ukončil svou kampaň v Praze. Na Staroměstském náměstí ho podpořili tisíce lidí:

Oba kandidáti finišují své kampaně. Reportérka Linda Nguyenová řekla, co je čeká dál:

Podívejte se na rozhovor s prezidentským kandidátem Andrejem Babišem:

Podívejte se na rozhovor s prezidentským kandidátem Petrem Pavlem:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz