Zajímavosti

Děláte to také? Zubař varuje před třemi zlozvyky, které mohou poškodit zuby

Bolest zubů
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Každý člověk má nějaký zlozvyk. Některými si můžeme pořádně zavařit. Zubař varuje před třemi, kvůli kterým si můžeme poškodit, nebo dokonce zničit naše zuby.

Zubař Wei Tien ve videu na tiktoku odhalil tři časté zlozvyky, které mohou poškodit dásně i zuby. Lidé by si na ně měli dávat velký pozor a snažit se je nedělat.

Problémy může způsobit skřípání zuby. Ty jsou poté totiž daleko citlivější. Někteří lidé však skřípají zuby ze spánku, aniž by o tom věděli, a nemohou to tedy příliš ovlivnit.

@drweijian 3 habits that are ruining your teeth ?? #tiktokguru #learnontiktok #dentist #fyp ♬ if u use this sound ur automatically hot - ?

Podle zubaře jsou velkým nepřítelem párátka. Právě jejich používání může vést k ústupu dásní a přecitlivělosti zubů. Častým zlozvykem je také kousání nehtů. Právě to nám může pořádně zavařit. Ničí se tak zubní sklovina a oslabují se přední zuby. Navíc hrozí, že si je třeba zlomíme.

Bílé zuby

Podle zubařky Krystyny Wilczynské navíc lze snadno dosáhnout zářivého úsměvu a bílých zubů. Stačí vyměnit šumivé nápoje a kofein za zeleninu. Vhodná je například brokolice, která obsahuje vysoké množství železa, píše portál Daily Mail.

Související obsah

"Pokud chcete bílé zuby, je důležité dávat si pozor na to, co jíte a pijete. Mnoho potravin a nápojů, jako je třeba víno, obsahuje látky, které mohou barvit zuby," vysvětlila Wilczynská. 

V Česku chybí zubaři. Lidé za nimi musí cestovat i přes půl republiky (01/2023):

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz