Domácí

Výbuch v hale na Teplicku. Pět zraněných, tři jsou v ohrožení života

K neštěstí došlo ve čtvrtek okolo 11. hodiny v Košťanech na Teplicku. Výbuch propanbutanové lahve zranil pět lidí. Zasahovali hasiči, ústečtí záchranáři i vrtulník z Prahy.

Při výbuchu propanbutanové lahve v průmyslovém areálu v Košťanech na Teplicku se vážně zranilo pět lidí. Tři z nich jsou v ohrožení života a záchranáři je transportovali do pražské vinohradské nemocnice na popáleninové centrum.

​"K události došlo v plnírně propanbutanových lahví. Na místě jsme ošetřili pět zraněných osob. Tři z nich utrpěly velmi vážná zranění a jsou v ohrožení života. Byly proto transportovány do pražského popáleninového centra v Praze na Vinohradech," říká pro TN.cz mluvčí ústeckých záchranářů Prokop Voleník. 

Související obsah

​"Na místě zasahovala letecká záchranná služba z Ústí nad Labem a kolegové z Prahy a zároveň čtyři výjezdové skupiny," dodává.

"Vybuchl zbytkový propanbutan v servisované lahvi a na místo vyjelo šest hasičských jednotek," uvádí mluvčí Hasičského záchranného sbor Ústeckého kraje Lukáš Marvan. Z průmyslové haly podle něj bylo evakuováno 15 lidí. 

Bytem v Kroměříži otřásl výbuch. Lidem poskytla azyl záchranka:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz