Domácí

Obžaloba je absurdní, tvrdí Feri. Dívka u soudu vypovídala čtyři hodiny

Dvě znásilnění a jeden pokus. Takové obžalobě čelí bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri. Soud začal v úterý na svatého Valentýna. Jedné z dívek mělo být teprve 17 let, někdejší politické superstar tak hrozí až 10 let vězení. Feri před soudem znovu zopakoval, že je nevinen.

Soud začal v úterý rozhodovat o vině Dominika Feriho ve dvou případech znásilnění a jednoho pokusu, ze kterých je obžalován.

U soudu se vyjádřil i k obvinění, že jedné z dívek hodil do pití omamné látky. "To je odporné, ohavné a hnusné," řekl. "To, že bych to udělal, abych provedl orální sex, je navíc absurdní," doplnil.

Po Ferim jsou na řadě výpovědi poškozených a svědků. Výslech první poškozené zabral soudu více než čtyři hodiny.

Exposlanec dorazil krátce před devátou hodinou. "Nemyslím si, že bych někoho zklamal. Soud rozhoduje o vině a trestu. Jestli lidový soud už rozhodl, tak dobře, ale já jsem staromódní a počkám si na pravomocný rozsudek," prohlásil v tu chvíli Feri.

"Mrzí mě, že už nejsem aktivní na sociálních sítích, ale pokládám to za něco, co je v tomto řízení nutné. Teď teprve nastává ta chvíle, kdy budu moct popisovat, co se vlastně stalo," doplnil.

Související obsah

"Jsem rád, že po takové době soud konečně probíhá. Věřím, že jednání bude veřejné, protože nemám co skrývat. O své nevině nepochybuji," napsal Feri TN.cz den před prvním líčením.

Část jednání je nakonec neveřejná. Týká se to výpovědí poškozených a provádění důkazů, které se vztahují k intimním částem života poškozených.

Jednání začalo výpovědí Feriho. Ten odmítl obžalobu ve všech třech případech, které soud probírá. "Proč bych nutil někoho k sexu násilím?" zeptal se bývalý poslanec. "Rozhodně jsem netrpěl nedostatkem zájmu žen," dodal. 

Poškozené zároveň žádají odškodnění za nemajetkové škody. Žádají 250 tisíc korun, 600 tisíc korun a 1 200 000 korun. Jedna z poškozených požaduje i náhradu nákladů terapie.

Vyšetřování bývalého politika TOP 09 odstartovaly výpovědi několika dívek z května 2021, které tvrdily, že s nimi měl sex navzdory jejich výslovnému nesouhlasu. Rok nato se údajně pokusil o sebevraždu, skončil v nemocnici s pořezaným zápěstím a břichem.

Obtěžování se měl Feri dopouštět i na půdě Poslanecké sněmovny. Nepříjemnou zkušenost popsala i dívka, které prý v dolní komoře nabídl stáž. "Dominik byl poměrně hodně neodbytný, zatarasil mi cestu a pokusil se na mě naléhat různými způsoby, sahal na mě, snažil se mě líbat i přesto, že jsem říkala, že nechci, nemám o to zájem. Tehdy jsem s brekem z té Poslanecké sněmovny utekla," svěřila televizi Nova.

Související obsah

Kriminalisté vyšetřování ukončili loni v říjnu. Podle mluvčího pražských policistů Jana Daňka hrozí Ferimu až desetiletý trest. "Stíhání je vedeno i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti. V tomto případě mluvíme o dítěti jako o osobě, která dovršila 17. rok věku," vysvětlil.

Pětici prověřovaných případů v uplynulých dvou letech strážci zákona odložili. "Jaké důkazní návrhy budu činit, to uvidíte, zatím to nemohu komentovat. Jde-li o již pravomocně odložené případy (například sprcha nebo noční stolek), o těch budu mluvit zítra před jednáním," uzavřel v pondělí Feri.

Feri čelí obžalobě z několika znásilnění (12/2022):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz