Zahraničí

V ruském Bělgorodu vypukly požáry. Mluví se o útoku ukrajinských dronů

Ve městě Bělgorod na západě Ruska vypukly v noci na pondělí požáry. Tamní obyvatelé slyšeli exploze a část města je bez elektřiny. Spekuluje se o zasažení tepelné elektrárny i elektrické rozvodny.

"V Bělgorodu a Bělgorodské oblasti jsme zaznamenali dva požáry civilních zařízení. Nedošlo k žádným obětem na životech. Na místě jsou všechny záchranné složky a probíhá hašení požárů," napsal na sociální síti Telegram tamní gubernátor Vjačeslav Gladkov. V noci se podle něj požáry podařilo uhasit. 

Na ruských kanálech obyvatelé města, které leží jen pár desítek kilometrů od hranic s Ukrajinou, hlásili, že zaslechli exploze. Šíří se také nepotvrzené zprávy o tom, že zaútočil ukrajinský dron, napsal web hromadske.ua

Související obsah

V centru Bělgorodu jsou zároveň problémy s dodávkami elektřiny a část města se ocitla bez proudu. Podle agentury Ukrinform mohl dron zasáhnout tamní tepelnou elektrárnu či elektrickou rozvodnu.

Ukrajinský projekt Deep State napsal, že v Bělgorodu se podařilo zničit autonomní sledovací systém Murom-P. Ruští ani ukrajinští představitelé se k požárům zatím nevyjádřili. Gubernátor Gladkov příčiny nekomentoval.

Pravoslavní slaví ortodoxní Velikonoce. Boje na Ukrajině neustály ani na svátek:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz