Počasí

Zima se zase připomene! V týdnu se ochladí a bude sněžit

Po přechodu studené fronty do Česka pronikne studený vzduch od severozápadu, který během pracovního týdne srazí ranní minimální teploty i pod bod mrazu a ve středu se sněhové přeháňky vyskytnou i ve středních nadmořských výškách. Během prodlouženého víkendu půjdou teploty sice nahoru, ale oblačnosti a srážek bude hodně. Na čarodějnice a 1. máj bude v hlavní roli deštník.

V pondělí bude přes Česko postupovat další studená fronta. Potřebovat budeme deštníky. Obloha bude převážně zatažená, odpoledne a večer jí bude od západu postupně méně – převládat bude oblačno. Během dne očekáváme srážky na celém území, dopoledne zejména v Čechách, odpoledne i na východě území. Během dne se mohou vyskytnout ojediněle také bouřky. Odpolední teploty vystoupají na 11 až 15 °C, ale na západě území bude foukat čerstvý vítr, takže na Karlovarsku bude pocitová teplota až o 5 °C nižší než ta na teploměru.

V pondělí bude pršet na většině území | Zdroj: TN.cz

Nejchladnějším dnem týdne bude středa

A další pokles teplot vzduchu přinesou následující dny. Studené severozápadní proudění dokonce srazí ranní minima místy pod bod mrazu. V úterý bude zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh sněhové. Ranní teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 9 až 14 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, od středních poloh srážky sněhové. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 8 až 12 °C. Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, ojediněle déšť nebo přeháňky, zpočátku dne od středních poloh, postupně pouze na horách srážky sněhové. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 10 až 14 °C. V pátek bude oblačno až zataženo, během dne místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 3 až -1 °C. Denní teploty 12 až 16 °C.

Související obsah

​Na prodloužený víkend s deštníkem

O prodlouženém víkendu bude nejvíce oblačnosti a srážek hned v sobotu, to bude pršet na většině území. Poté už očekáváme srážky pouze místy. V porovnání s pracovním týdnem ale půjdou teploty nahoru. V sobotu bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 14 až 18 °C. V neděli na čarodějnice bude oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 14 až 18 °C. V pondělí na 1. května bude oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 14 až 18 °C.

Na mrazivá rána byl bohatý konec dubna 2016

Na mrazivá rána po sv. Jiří byl i v nižších polohách bohatý duben například v roce 2016, 1985 nebo 1984. Naopak 29. dubna v roce 2012 byla na našem území zaznamenána takzvaná tropická noc, kdy teploty neklesly pod 20 °C, a to na stanici Nové Město pod Smrkem. Také sněžení v nižších polohách na konci dubna není nic neobvyklého – v posledních letech byl na sněhové vločky bohatý rok 1985, sníh ale poletoval i v letech 2016, 2014, 1989, 1984 nebo 1982.

Na teplo si nezvykejte, varují meteorologové. Přijde další ochlazení:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz