Domácí

Na dálnici D1 u Humpolce srazil autobus chodce. Místo nehody už je průjezdné

Tragická nehoda uzavřela v úterý ráno pruh dálnice D1 ve směru na Prahu. Okolo půl osmé ráno nedaleko Humpolce srazil na dálnici autobus mladého muže. V místě se tvořily dlouhé kolony, které začaly mizet až s příchodem poledne

Na dálnici D1 vyhasl v úterý ráno lidský život. Autobus tam krátce po půl osmé srazil chodce. Nehoda se stala na 95. kilometru ve směru na Prahu nedaleko Humpolce. Na místo vyrazily jednotky IZS. Jak se 23letý muž dostal na dálnici a co tam dělal policie zjišťuje.

Policie dálnici po nehodě uzavřela. U místa nehody se rychle tvořily dlouhé kolony a řidiči nabírali i několikahodinová zpoždění.

Související obsah

V deset hodin policie dálnici ve směru na Prahu otevřela. "Dálnice je již plně průjezdná a kolony se postupně rozjíždějí," uvedla mluvčí policie Vysočina Michaela Lébrová. Řidiči osobních aut měli možnost nehodu objet skrze sjezd u Havlíčkova Brodu a následně opět najet na dálnici u Humpolce. V opačném případě museli počítat s dlouhým zpožděním. 

Není to první případ, kdy vozidlo na dálnici srazilo člověka. V neděli skončil v nemocnici s vážnými zraněními chodec, kterého na D2 ve směru na Brno přejel nákladní automobil. Těžce zraněného muže museli záchranáři přepravit do nemocnice vrtulníkem. Více jsme o nehodě psali v tomto článku.

Děsivá nehoda se nedávno stala také na Svitavsku. Čelní střet dvou aut nepřežili tři lidé (4/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz