Naše Česko

V Jihlavě nestíhají sekat trávu. Město proto chce, aby se zapojily všechny firmy

Řada měst zápolí s rychle rostoucí trávou a jejím sečením. Velké problémy aktuálně řeší třeba v Jihlavě. Firma, která to má ve městě na starosti, totiž absolutně nestíhá.

Jihlava připomíná džungli. Sídliště, čtvrti s rodinnými domy, okolí ulic. Posekáno není prakticky nikde. Někde je tráva vysoká až po prsa dospělého člověka.

Místní jsou naštvaní. "Vůbec se mi to nelíbí. Jsem nespokojená, potkala jsem jednoho pána a ten říkal, že jeho pes měl devět klíšťat," stěžují si.

V areálu školy seká nejméně jednou týdně pan Zítek, který tam pracuje jako školník. "Leze mi to dovnitř do naší zahrady, není to pěkné. Loni se to sekávalo několikrát, letos jsem tady ještě nikoho neviděl," podotkl.

Související obsah

Na některých místech nejsou kvůli přerostlé zeleni vidět ani dopravní značky.

V Jihlavě zavedli letos nový výběrový systém. Dvacet z třiadvaceti lokalit vyhrála jedna firma, která kapacitně nestačí. "Tlačíme na ni a je i penalizovaná," uvedla vedoucí jihlavského odboru životního prostředí Katarína Ruschková.

"Vyřiďte lidem, že jsou na hlavu. Jsou nespokojení, že nemají posekáno. Ale oni jsou nespokojení furt," vzkázal pracovník vítězné zahradnické firmy.

Celé město by mělo být hotové do poloviny června, takřka jistě to ale nestihnou. Problémy ale nejsou jen v Jihlavě.

Související obsah

Posekáno není ani v Karlových Varech nebo ve Frýdku-Místku. Tam je tráva i metr osmdesát vysoká.

A potíže jsou i mimo města. Na řadě míst silničáři nestíhají sekat okolí silnic. Problémy s přerostlou trávou jsou například i na Liberecku.

Zarostlé kruhové objezdy nebo svodidla, patníky, škarpy a dopravní značky. To vše může ohrozit bezpečnost a životy řidičů.

drz, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz