Domácí

Auto se na Zlínsku srazilo s vlakem plným studentů. Řidič je zraněný

Na železničním přejezdu na Zlínsku se osobní auto v pátek ráno srazilo s vlakem. Zraněného řidiče převezla záchranka do nemocnice. Vlak šofér nejspíš přehlédl.

Ranní vlak vezl hlavně studenty do Vizovic. Do cílové stanice ale nedojel, jeho jízda skončila nehodou v Želechovicích.

Řidič jel krátce před půl osmou po této silnici na okraji malé průmyslové zóny. Ve stejném směru se k přejezdu blížil i osobní vlak. Šofér (64) vlak nejspíš přehlédl. Souprava jeho auto odhodila z přejezdu. Vlak jel v tomto úseku pomalu, strojvedoucí přesto nemohl srážce zabránit. 

Související obsah

"Nadále probíhá vyšetřování, vyšetřují to dopravní policisté ze Zlína. V osobním vlaku cestovala necelá dvacítka pasažérů, dechové zkoušky jak u řidiče, tak strojvedoucího byly negativní," sdělil policejní mluvčí Petr Jaroš. Řidiče z osobního auta převezla záchranka do zlínské nemocnice s bolestí krční páteře. 

Na Zlínsku je to v tomto týdnu už druhá nehoda na železničním přejezdu. V pondělí smetl vlak nákladní auto u Dobrotic. Vykolejená souprava tam poškodila několik pražců, Správa železnic je musela vyměnit. Až do čtvrtka tam proto vlaky projížděly sníženou rychlostí.

kdu, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz