Zahraničí

Putin přemluvil Lukašenka. Oznámili, kdy rozmístí jaderné zbraně

Putin přemluvil Lukašenka. Oznámili, kdy rozmístí jaderné zbraně
Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin (5. 4. 2023) | Zdroj: Profimedia

Čeho se Západ s Ukrajinou obával, se stane skutečností. Rusko rozmístí na území Běloruska jaderné zbraně. Vladimir Putin se v pátek domluvil s Alexandrem Lukašenkem na definitivním termínu.

Ruská armáda začne s rozmisťováním jaderných zbraní na běloruském území po 7. až 8. červenci. Po páteční schůzce to oznámili prezidenti Vladimir Putin a Alexandr Lukašenko, píše agentura RIA Novosti.

Lukašenko přitom šéfovi Kremlu nekývl hned, jednání probíhala už od března. "Obecně je situace stabilní, dokonce bych řekl, že dobrá. V této oblasti dlouhodobě spolupracujeme. V nejcitlivějších věcech, na kterých jsme se shodli, jde vše podle plánu. Přípravy na rozmístění budou hotové mezi 7. a 8. červencem," prohlásil Putin.

Už před třemi měsíci tvrdil, že atomový arzenál v Bělorusku je reakcí na příslib Spojeného království dodat Ukrajině munici s ochuzeným uranem, připomněla agentura TASS.

Související obsah

Moskva ani Minsk podle Putina neporušují mezinárodní závazky o nešíření jaderných zbraní. "Děláme je to, co dělají Spojené státy po celá desetiletí," řekl.

Už od začátku ruské agrese vůči Ukrajině panují nejenom na Západě obavy, že Rusko použije nukleární zbraně. Putin i další čelní představitelé jeho režimu jejich nasazením opakovaně vyhrožovali.

Lukašenko je už možná po smrti. Prozradit to měl jeden detail (5/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz