Domácí

České Budějovice prodávají nalezená kola. Nejlevnější jen za 150 korun

Bicykly
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

České Budějovice každoročně pořádají aukci nalezených kol. Město je uschovává ve ztrátách a nálezech a odkoupit je zájemci mohou až po třech letech. Během dvou hodin se tak můžete podívat na nabídku 33 kol, nejdražší má vyvolávací cenu 400 korun.

Jihočeská metropole pořádá ve středu aukce kol, celkem jich je 33. Kousky je možné získat mezi 14. a 16. hodinou v areálu bývalých kasáren.

Vyvolávací cena bicyklů se pohybuje od 150 do 400 korun. Jedná se převážně o pánská kola nalezená v roce 2019, informuje českobudějovický magistrát. "O prodej levných kol ze ztrát a nálezů je mezi lidmi vždy velký zájem," doplňuje pro redakci TN.cz mluvčí města Jitka Brůha Welzlová.

Většinu kol zajistila městská policie jako kradená nebo se u nich nepodařilo zjistit majitele. Některá z nich jsou v podstatě nová, jiná se naopak hodí spíše na náhradní díly.

Související obsah

Koncem května město uspořádalo také první dražbu autovraků odtažených z ulic Českých Budějovic. K prodeji bylo nabídnuto celkem 17 autovraků, jen jeden z vozů se neprodal a musel být ekologicky zlikvidován. Město prodejem získalo přes 70 000 korun.

Podobné prodeje uskutečňují města napříč celou Českou republikou. Sklady ztrát a nálezů bývají často přeplněné a je nutné v nich uvolnit místo pro nově nalezené věci. Pokud se o zaevidovanou nalezenou věc nikdo do tří let nepřihlásí, stává se majetkem města, které ji může prodat.

Renault za 1 200 Kč, BMW za 11 tisíc! České Budějovice draží odtažené vozy (5/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz