Zahraničí

Šojgu řekl, jestli Rusko vyhraje válku. Putina odpověď nepotěší

Šojgu řekl, jestli Rusko vyhraje válku. Putina odpověď nepotěší
Ruský prezident Putin a ministr obrany Šojgu | Zdroj: Profimedia

Video s ruským ministrem obrany Sergejem Šojguem, na kterém odpovídá na otázku, jestli Rusko zvítězí na Ukrajině, je hitem sociálních sítí. Radost z toho nejspíš nemá Vladimir Putin. Šojguova slova nejsou ani zdaleka tak sebevědomá, jak by si šéf Kremlu pravděpodobně představoval.

Šojgu v rozhovoru pro státní televizi Rossija 1 přiznal, že situace na Ukrajině je pro ruskou armádu obtížná. Záznam se okamžitě stal hitem na sociálních sítích.

Ruskému ministrovi obrany totiž už zjevně nezbylo skoro žádné sebevědomí. Na otázku, jestli Moskva válku vyhraje, jen pokrčil rameny a pak tiše prohlásil: "Nemáme jinou možnost."

Na sociální síti X na to upozornil poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko. "Zeptali se ho, jestli Rusko zvítězí. Tu odpověď musíte slyšet," připsal k videu.

"Někde je to složitější a někde jednodušší. Můžu ale říct, že kluci a velitelé jsou sebevědomí a že suverénně brání to, co v tuto chvíli potřebujeme bránit," řekl také Šojgu.

Související obsah

O konci války tento týden pro CNN mluvil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ani výhra Ukrajiny nad Ruskem podle něj nebude znamenat šťastný konec.

"Žádný mít nebudeme. Na to jsme ztratili až moc lidí. Tohle si musíme uvědomit," prohlásil.

Zoufalí Rusové hledají pomoc, kde se dá. Šojgu si s Kimem dali schůzku v KLDR (7/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz