V Ústí nad Labem chtěli dva muži pravděpodobně vykrást kontejner na textil. Jeden z nich v něm ale uvázl, a než se k němu dostala pomoc, zemřel. Co přesně tragédii předcházelo, zjišťují policisté.
Mužů ve středním věku, kteří se uprostřed noci měli přehrabovat v kontejneru na textil, si nejprve všimli místní. Ti přivolali strážníky s tím, že kolem kontejneru dělají oba muži velký nepořádek.
Když strážníci dorazili na místo, byl u kontejneru už pouze jeden. Ten jim řekl, že uvnitř uvázl jeho kamarád. Na volání strážníků nikdo neodpovídal. Kontejner byl zamčený, a tak museli na místo dorazit strážníci ze skupiny operativního zákroku. Ti kontejner vypáčili a uvnitř našli bezvládného muže.
Strážníci muže okamžitě začali resuscitovat a přivolali další záchranné složky – policisty, hasiče i záchranáře. Do příjezdu zdravotníků se strážníci spolu s hasiči střídali při resuscitaci.
"Při našem příjezdu byla muži poskytována laická resuscitace kolegy z hasičského záchranného sboru a přítomnými strážníky městské policie. Lékařem na místě byly již zjištěny rozvíjející se jisté známky smrti a případ byl předán koronerovi," uvedl mluvčí záchranářů Prokop Voleník. Co přesně tragédii předcházelo, vyšetřují kriminalisté. Ti nařídili soudní pitvu.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz