Ekonomicky silné státy skupiny G-7 darují chudším zemím nejméně miliardu vakcín. Ke Spojeným státům, které věnují polovinu, se vpředvečer summitu připojila Velká Británie s darem 100 miliónů vakcín. O dalších 400 miliónů by se měli podělit zbylí členové G-7 Německo, Francie, Kanada, Itálie a Japonsko. Urychlilo by to konec pandemie a posílilo pozici vyspělých demokracií.