Zpravodajství

Gymnazisty již nebudou ve škole špiclovat kamery

Gymnazisty již nebudou ve škole špiclovat kamery
Zdroj: TV Nova

Gymnázium Josefa Škvoreckého v Praze, které nechalo po budově školy namontovat kamery, dnes ustoupilo studentům a rodičům. Po nátlaku se škola rozhodla kamery ze tříd odstranit. Na chodbách zatím zůstávají.

V každé třídě byla jedna kamera, která měla sledovat děti i učitele. Po protestech studentů proběhlo včera večer jednání s rodiči. Ti řekli kamerám ne!
Kamery ale stále zůstávají na chodbách, kde studentům ani rodičům nevadí. Vedení školy proto rozhodlo, že na chodby rozmístí i kamery, které byly odstraněny ze tříd.
Studentů se zastal i veřejný ochránce práv Otakar Motejl. S dnešním výsledkem byl spokojen.
Byl bych rád, kdyby odstrěnění bylo bráno jako vítězství rozumu a ne nátlaku, řekl Nově Motejl.
Odmontování kamer vítají i učitelé gymnázia. Podle studentů byla většina z nich ve sporu s vedením školy na jejich straně.
Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz