Zpravodajství

Vypsaná Fixa má platinové dévédéčko

Vypsaná Fixa má platinové dévédéčko
Zdroj: Sony BMG

Minulou sobotu proběhla v multifunkčním prostoru pražského klubu Abaton zimní verze hudebního festivalu Rock For People. Vrcholem programu 1. stage bylo vystoupení pardubické partičky Vypsaná Fixa, která ten večer převzala také platinovou desku.

Vypsaná Fixa je známá jako jedna z nejvíce koncertujících kapel u nás. K tomu si občas odskočí na vystoupení do Polska či na Slovensko. Přes koncertní kolotoč stíhají její členové točit nahrávky. Jejich posledním  počinem byl „živák" VFabric - live a DVD Před náma jedeme my. A právě za toto DVD převzali v sobotu od zástupce vydavatele již zmíněnou platinovou desku, která jen potvrdila pochvalné kritiky a recenze, jež na konto tohoto opravdu povedeného DVD přistávají. „Ocenění nás těší, protože na tom DVD nechala celá kapela včetně naší manažerky Dydly a dalších lidí spoustu práce a režisér Michal Kudláček půlku života," nechal se po koncertě slyšet bubeník Pítrs.

Sobotní koncert byl jakousi pomyslnou tečkou za úspěšným obdobím celé kapely. Na jaro 2007 nahlásila Fixa malou koncertní pauzu, protože se již nyní plně věnuje přípravě svého nového studiového alba. „První fáze příprav už je za námi, proběhlo soustředění nedaleko Sečské přehrady, kde jsme si nahráli a nazkoušeli podobu nových písní". Pokud vše dobře půjde, deska bude venku na začátku září," dodal Pítrs.

Sony BMG

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz