Zpravodajství

VIDEO: Kokain pašovali ve dvojitém dnu kufru

VIDEO: Kokain pašovali ve dvojitém dnu kufru

Detektivové Národní protidrogové centrály zatkli čtyřiadvacetiletého Kolumbijce českého původu a jeho sedmadvacetiletého komplice, kteří organizovali dovoz kokainu z Jižní Ameriky do České republiky. Spolu s nimi byl zadržen na letišti v Praze - Ruzyni i kurýr, který převážel přes tři kilogramy velmi čistého kokainu.

Zdroj: TV Nova

Čtyřiadvacetiletý občan Kolumbije českého původu žil v Jižní Americe od dětství spolu s rodiči. Seznámil se sedmadvacetiletým komplicem a oba rozjeli obchody s drogami na plné obrátky.

Na našich záběrech vidíte zadržení jedné ze zásilek, kterou oba muži zorganizovali. Ve dvojitých dnech dvou kufrů policisté našli přes tři kilogramy kokainu.

Pachatelé organizovali dovoz kokainu do ČR z Jižní Ameriky a k tomu využívali svých zkušeností, které nabyli při kontaktu s dealery z Jižní Ameriky, uvedl vyšetřovatel.

Najímali si nezaměstnané jako kurýry

Testy zadržené drogy ukázaly, že kokain vykazoval neuvěřitelnou 95 procentní čistotu. To znamená, že po naředění by se jeho hodnota na černém trhu pohybovala kolem 120 miliónů korun.

Dovoz kokainu uskutečňovali pomocí najatých kurýrů, které verbovali zejména na Moravě mezi nezaměstnanými občany České republiky, říká vyšetřovatel. 

Za dovoz kokainu hrozí organizátorům až 15 let vězení. Tím ale případ nekončí. Naši policisté se domnívají, že do skupiny jsou zapojeny i další osoby.

V severních Čechách zabaven heroin

Jiný úspěšný zásah proti drogám byl proveden tento týden v Severních Čechách. Národní protidrogová centrála (NPC) pozatýkala v okresech Ústí nad Labem, Teplice a Děčín členy albánského gangu distributorů drog. Údajně zabavila kolem pěti kilogramů kvalitního heroinu, členové gangu u sebe měli i mnoho zbraní.

Hlavní sídlo gangu bylo v Teplicích. Mluvčí NPC Břetislav Brejcha deníku pouze potvrdil, že akce pokračuje. Policisté se k případu nechtějí více vyjadřovat, aby nenarušili průběh vyšetřování.

O akci se dobře ví mezi místními konzumenty drog. Podle šéfa mosteckého K-centra Lubomíra Šlapky narkomani tvrdí, že je to jedna z největších akcí v Česku za poslední léta.

Dalšího distributora dopadli v Praze

Pražští policisté odhalili ve středu dvaatřicetiletého muže, který údajně ve velkém množství vyráběl a distribuoval drogy. Zásahová jednotka podezřelého zatkla v Praze 4, kde měl několik bytů. Při zadržení měl muž u sebe nabitou zbraň.

Při následných domovních prohlídkách nalezla policie dvě kompletní laboratoře na výrobu pervitinu a další zbraně, řekl dnes novinářům vedoucí odboru obecné kriminality Vladimír Veselý.

Policie muže sledovala několik měsíců v rámci operace s krycím názvem Klouzek, zadržela ho při přejezdu z jednoho bytu do jiného.

Pachatel podle ní vyráběl pervitin většinou z volně dostupných léků, denně prodal kolem 50 gramů drogy za 50 tisíc až 70 tisíc korun. "Zásoboval tak každý den asi 250 až 300 lidí," uvedl Veselý.

V laboratořích nalezla policie velké množství pomocných chemických látek a laboratorního skla. V bytech měl pachatel samopal, střelné zbraně včetně zásobníků se střelivem, nabitou střílející tužku a desítky sečných a bodných zbraní. Vybaven byl také neprůstřelnými a taktickými zbraněmi.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz