Zpravodajství

VIDEO: Kvůli větru uzavřeli most

VIDEO: Kvůli větru uzavřeli most

Silné poryvy větru, které zasáhly v noci na čtvrtek v Česku především horské oblasti, žádné větší škody naštěstí nenapáchaly. Varování meteorologů ale přiměla některá města a obce učinit preventivní opatření.

Zdroj: TV Nova

Uzavřen musel být například jeden z nadjezdů nad frekventovanou železniční tratí z Olomouce na Prahu. Po minulé vichřici Emma je totiž narušena jeho statika i ochranné zábradlí. Most je teď nebezpečný nejen pro auta a chodce, ale i pro vlaky, které pod ním jezdí.

Železniční nadjezd je na okraji města nedaleko hlavního vlakového nádraží. Další větrnou smršť už by nemusel vydržet.

Auta se na most nevrátí

"Varování meteorologů před dalšími silnými poryvy větru nás nakonec přiměly k uzavření mostu pro veškerý provoz včetně chodců a cyklistů," řekl televizi Nova mluvčí olomoucké radnice Ivan Rašták.

Denně pod nadjezdem projedou desítky vlaků. Statik navíc zjistil, že má narušenou konstrukci. Plechovou stěnu, kterou minulý týden strhl vítr zajišťují proti dalšímu pohybu ocelová lana a betonové kvádry

Auta se na nadjezd už nevrátí. Pokud nenastanou komplikace, bude od příštího týdne průchozí pro chodce a cyklisty, a to jen na vlastní nebezpečí.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz