Americký prezident Joe Biden udělil milost všem vězňům ve federálních káznicích, kteří byli potrestáni za "prosté držení" marihuany. Týká se to zhruba 6 500 lidí. Zároveň vyzval guvernéry, aby učinili totéž ve svých státech. Rovněž nařídil příslušným ministrům, aby přezkoumali právní kvalifikaci, na federální úrovni je totiž marihuana postavena na úroveň heroinu a brána přísněji než třeba pervitin. Biden tak plní předvolební slib o dekriminalizaci marihuany, jejíž rekreační užívání je legální již v 17 státech a Washingtonu D. C.