Zahraničí

Putin přišel s krutým plánem. Využije ukrajinské slabiny, varují experti

Putin přišel s krutým plánem. Využije ukrajinské slabiny, varují experti
Ruský prezident Vladimír Putin | Zdroj: Profimedia

Rusko odhalilo zranitelné místo ukrajinské armády. Podle expertů se zemi tenčí zásoby sloužící k protivzdušné obraně, čehož hodlá využít ruský prezident Vladimir Putin. Ten pravděpodobně na jaře zahájí velkou ofenzívu a pokusí se Ukrajinu ovládnout ze vzduchu.

Podle odborníků budou v příštích měsících vzdušné útoky Ruska mnohem efektivnější. Ukrajincům totiž dochází prostředky k obraně, a nebudou tak schopni likvidovat rakety mířící na jejich území. Ruský prezident Vladimir Putin si je této skutečnosti dobře vědom, a zahájí proto rozsáhlou ofenzívu. Díky vzdušným útokům by mohla ruská armáda posílit i svou pozici na zemi. 

"Myslím si, že nadcházející boje na Ukrajině budou mnohem drsnější. Klíčová bude především vzdušná převaha Ruska," vysvětlil pro britský deník Express vojenský analytik Michael Clarke.

Související obsah

"Pozemní vojenské síly obou států jsou zatím vyrovnané z jednoho prostého důvodu. Rusko totiž zatím nezískalo převahu ve vzduchu. Kdyby se tak stalo, Ukrajinci by se ocitli v opravdu těžké situaci," popsal podle portálu Mirror Michael Clarke.

Ukrajině, která zatím dokázala neutralizovat většinu ruských raket, by tak mohlo hrozit velké nebezpečí. V posledních týdnech totiž Rusko poslalo na Ukrajinu stovky sebevražedných dronů, které Ukrajinci likvidovali svým protivzdušným systémem. Právě kvůli těmto náletům vyčerpala Ukrajina většinu svých rezerv.

Související obsah

"Nadcházející rok bude mnohem nebezpečnější, válečný konflikt vyeskaluje. Celá situace se zhorší a Rusové se budou snažit o postup," oznámil Michael Clarke. Právě kvůli těmto zvěstem se ukrajinští představitelé snaží vyjednat další dodávky protivzdušných systémů ze Západu.

Boris Johnson dostal zprávu od Putina. Ten mu měl vyhrožovat raketovým útokem:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz