Prezident Miloš Zeman ve středu podepsal na Pražském hradě ratifikační listiny k Protokolům o přístupu Finské republiky a Švédského království k Severoatlantické smlouvě, oznámil na twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Už dříve vstup zemí do NATO schválily obě komory Parlamentu.
Mise Artemis 1 americké vesmírné agentury NASA má k Měsíci odstartovat v sobotu. Do té doby by měly být odstraněny problémy s chlazením motoru, které v pondělí znemožnily start. Raketa s modulem bez posádky, první výprava k Měsíci od programu Apollo před padesáti lety, by ho měla obletět. Přistání astronautů na Měsíci chce NASA uskutečnit v roce 2025.