Do stávky, kterou na čtvrtek vyhlásily odbory, se plně zapojí odboráři dopravních podniků v Praze, Brně a v Ústí nad Labem. Stávka ochromí dopravu hlavně v Praze, kde se zastaví MHD a pravděpodobně i provoz na hlavních silničních tazích.
MLUVČÍ ROPIDU DRÁPAL K STÁVCE V PRAZE:
V provozu dle platných jízdních řádů budou autobusové linky ostatních dopravců mimo Dopravní podnik hl. m. Prahy.
Všechny příměstské linky budou zastavovat ve všech zastávkách na trase, aby obsloužily maximum území, některé z nich mírně pozmění trasu, aby obsloužily i některé další zastávky v okolí. Linky 317 a 321 pojedou přes Zbraslav, linka 348 pojede přes Ďáblice, linka 367 pojede přes Horní Počernice, linky 382 a 383 pojedou přes Nedvězí a Kolovraty.
Dopravní podnik chce zajistit alespoň minimální náhradu za příměstské vlaky z nejvyužívanějších stanic v okolí Prahy.
MLUVČÍ POLICIE HODAČOVÁ K STÁVCE:
ČTĚTE TAKÉ:
Odboráři chtějí BLOKOVAT PAPALÁŠE! Napětí před čtvrtkem stoupá...
TO BUDE SÍLA: Stávku dopravců podpoří i školy, pošťáci, zdravotníci...
V provozu budou také všechny vltavské přívozy (linky P1-P6). Dále bude v provozu zvláštní lodní linka v trase Nádraží Modřany - Přístaviště - Žluté lázně - Palackého náměstí v intervalu cca 60 minut s tím, že v úseku Přístaviště (Braník) - Palackého náměstí bude zajištěn interval cca 15 minut v ranní špičce.
Vše bude záviset na tom, kolik zaměstnanců pražského Dopravního podniku se nakonec ke stávce připojí. U linek, které budou v provozu, bude také záviset dodržování jízdního řádu na aktuální zaplněnosti silnic a či případných blokádách.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz