Šance na záchranu 26 horníků uvězněných téměř tři dny v zatopeném dole na severovýchodě Číny ve čtvrtek vyprchala. Informuje o tom agentura AFP.
Záchranáři pumpují vodu z dolu už tři dny, na známky života však nenarazili. Odčerpat vodu ze zatopených částí dolu a dostat se k místům, kde by měli být horníci, může zabrat ještě několik dní.
Nelegální důl v provincii Chej-lung-ťiang vytopili sami horníci, když se omylem provrtali do sousedního zatopeného dolu.
Na směně v době nehody bylo 45 dělníků, 19 z nich uniklo na povrch. Správa okresu Po-li, kde se důl nachází, v reakci na nehodu propustila ve středu dva vysoké úředníky včetně šéfa okresu.
ČTĚTE TAKÉ:
Archeologové objevili v Chile nejstarší americký důl
Provinční úřad nařídil majiteli dolu společnosti Cheng-tchaj ukončit těžbu už v roce 2007. Těžařská firma ji však nelegálně obnovila letos 16. srpna.
Čínské doly jsou pověstné nízkou úrovní bezpečnosti. Loni při důlních neštěstích v Číně zahynulo 2 433 lidí.
Skutečný počet obětí je však zřejmě vyšší, než udává komunistický režim. Částečně za to může snaha těžařských společností i úředníků utajit havárie, aby se vyhnuli trestu.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz