Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Publikováno 7. 4. 2017
jaké budou prázdniny

Bude v létě teplo, nebo zima? Meteorologové se shodují už teď

Počasí - teplo/ zima
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Budeme si v létě užívat tropického počasí, nebo nebudou stát prázdninové teploty za nic? Ačkoli je na definitivní verdikt ještě brzy, sezónní předpovědi různých meteorologických center se vesměs shodují.

Sotva skončila zima, lidi už zajímá, jaké bude léto. A není divu, právě teď je totiž nejvyšší čas naplánovat dovolenou. Budeme za teplem muset do zahraničí, nebo si ho užijeme i v naší kotlině? 

 

Na to, abychom mohli s jistotou říct, jaké léto nás v tomto roce čeká, je ještě hodně brzy. Podle Dagmar Honsové ze společnosti Meteopress už ale globální numerické modely leccos naznačují. A studeného léta se rozhodně obávat nemusíme.

 

"Sezónní předpovědi zpracovávané různými světovými centry se na tom, jaké bude léto ve střední Evropě, docela shodují. Anglický institut Iri očekává nadprůměrné teploty. Americké centrum NCEP pak v poslední predikci vypočítává období letních měsíců jako teplotně mírně nadprůměrné," popsala Honsová.

 

 

Už letošní jaro ukázalo, že umí být pořádně teplé. Na mnoha místech republiky padaly léta staré teplotní rekordy a počasí bylo ryze letní. Pak ale přišlo prudké ochlazení. Jaké počasí nás čeká na Velikonoce, se můžete podívat ZDE.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

V Mexiku patří k nejsledovanějším pořadům počasí. Až uvidíte moderátorku, hned pochopíte!

Datum 11. dubna si zapište do kalendáře! Čeká nás magický růžový úplněk. Co to znamená?

mom TN.cz