Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 4. 2018
památkový inspektor

Konopiště nabízí řadu novinek. Potkat tu můžete i celebrity!

Zdroj: TV Nova

Pokud si lámete hlavu, kam vyrazit o víkendu na výlet, tak pro Vás máme skvělou zprávu. Na obrazovku se vrací Památkový inspektor televize Nova. Vysílat ho budeme každý čtvrtek a přinese vám jedinečné typy a rady na výlety po celé republice. Prvním místem, kam se náš inspektor letos vypravil, byl zámek Konopiště.

Zámek Konopiště najdete nedaleko středočeského Benešova a v oblíbenosti u turistů patří mezi stálice. Hrad pochází už z konce 13. století, postupem času se ale proměnil v romantický zámek a stále se tu snaží nabídnout něco nového. V těchto dnech například výstavu o králi Karlu I. 

 

Zámek má perfektní zázemí pro návštěvníky. Restaurace s příznivými cenami, toalety zdarma, obchůdek se suvenýry i kavárnu s ochotným personálem.

 

Návštěvníci si mohou projít čtyři základní okruhy. "Základ jsou salony jižního a severního křídla. Tam je základní cena na osobu 180 korun s tím, že snížené vstupné je 130 korun," popsala vedoucí správy zámku Radka Kmochová.

 

 

Letos poprvé je na zámku Konopiště zpřístupněný okruh, který ukazuje soukromý život Žofie Chotkové. "Je to jedna z večerních prohlídek, které nabízíme. Je na ni potřeba rezervace a prohlídky jsou speciálně upravené na výročí narození Žofie Chotkové. 

 

Hraběnka, která zemřela společně se svým manželem Františkem Ferdinandem při atentátu v Sarajevu, to tu měla velmi ráda a porodila tady i dvě ze tří dětí.

 

To, že je Konopiště oblíbeným cílem výletů, dokazuje i to, že jsme tu potkali i bývalého prezidenta Václava Klause. Společně jsme zašli nakrmit místní celebritu - medvěda Jirku.

mom TN.cz
Reklama