Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.6. 2017 17:34
Zvýšená poptávka

Máslo je v Česku nejdražší v historii! Může za to změna chutí

Zdroj: TV Nova

Cena másla je stále na nejvyšší úrovni v historii. Důvodem zdražení je mimo jiné i zvýšená poptávka. Zatímco například v 90. letech lidé raději kupovali rostlinné margaríny, teď se vracejí k máslu vyrobenému z mléka.

Máslo teď máme v obchodech nejdražší v historii. Zatímco loni jsme mohli čtvrtkilovou kostku másla koupit za necelých 34 korun, letos je v průměru o deset korun dražší.

 

Může za to hlavně vyšší poptávka. Pominula totiž móda výrobků z odstředěného a nízkotučného mléka. Chovatelé dřív šlechtili plemena, která mají v mléce menší obsah tuku, aby uspokojili tehdejší požadavky. Teď se ale chutě a preference spotřebitelů změnily.

 

Lidé namísto margarínů chtějí do svého jídelníčku zařadit spíše máslo. Jenže v důsledku poptávky po margarínech z devadesátých let se vyprodukuje méně mléčného tuku, ze kterého je možné máslo vyrobit. Navíc v létě přichází doba, kdy mají krávy v mléce méně mléčného tuku.

 

 

 

Poptávka po másle se nezvyšuje jen v Česku, ale i na mezinárodních trzích. Problémem může být i vývoz českého másla. Ceny másla můžou zvyšovat také vysoké marže obchodních řetězců.

 

Podle odborníků bude ale cena másla klesat, očekávají totiž snížení výrobních cen. Kromě cen másla se zvýšila také například cena vajíček nebo cukru. Naopak levnější než loni máme ovoce a zeleninu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NAPROSTÁ BOMBA: Natřete trochu másla na rozkrojenou cibuli! Častý problém bude pryč

ÚŽASNÉ: Víte, co se stane, když nasypete do pánve s olejem trochu soli? V kuchyni to ocení každý

Veronika Polášková/epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.6. | 18:53 overal
26
Když vidím ceny másla a svůj plat, tak si mohou to máslo strčit do řitního ...
12.6. | 23:20 pichav
-10
☝ CESI JDOU PROTI SOBE !!!! MASLO BUDE DRAZSI VIC A VIC !!!! PROTOZE SI HO ...
4.7. | 12:00 kimy69
0
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi, ty děkuj komunistům, že vás po válce začali hájit a živit, jinak jste už byli v konzervách. Všude, kam jste ve světě vkročili, se lidem začaly ztrácet věci a udělala se díra do státní pokladny. To je celý váš "přínos". Jo, ještě tak umíte zpívat a tancovat, ale to je nám všem k ...
13.6. | 20:27 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
13.6. | 16:33 Milos Trasimi: Cigánskej zmrrde, smradlavou tlamu máš leda tak ty. Ani zmoklej pes nesmrdí, jak cigán.
13.6. | 16:33 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Hlavně vy Češi víte odkud pocházíte.To se mi líbí.A tak si vymyslite Staré báchorky české.Zavřete ty vaše smradlave prolhane tlamy.
13.6. | 11:19 Jaromír Pokorný
0
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi zavři už konečně tu tvoji smradlavou tlamu!
13.6. | 11:06 anubis
0
Náhlasit nevhodný komentář
Každý černý neví odkud pochází a tak si vymýšlí různorodé destinace aby se stali žádanější, ale stačí když otevřou klapačky a každý ví odkud vítr vane. Z kozo m r d o v a.
13.6. | 07:18 Štefan Nemeth
3
Náhlasit nevhodný komentář
bimbi20, příslušníku nejnižší indické kasty, pokud jste věřící, tak se řiďte podle toho co je v Bibli 2.list Tesalonickým ... "Kdo nechce pracovat, ať nejí.... Neuposlechne-li někdo těchto slov, která vám píšeme, dejte mu znát, že k vám nepatří;" cigáni, nepatříte sem, pracující Romové, ...
13.6. | 07:11 Štefan Nemeth
1
Náhlasit nevhodný komentář
Milos Trasimi a pichav, jste tady bezva komedianti, díky vašim připomínkám všichni se tady dobře bavíme. Jen pokračujte, humoru není mezi Čechy nikdy dost. Jen ten supermužena by mohl častěji nás rozesmávat.
13.6. | 00:23 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
:])))))))))))
13.6. | 00:22 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Největšími přáteli mnoha Cechu jsou blbost povýšenost závist nadutost pivo blbe kecy a predrazene máslo.
13.6. | 00:19 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Dalo to je zelenina ve svíčkové malo slané vepřové a teplý čísnik a studené parky.Dale chytřejší lide než Češi příliš šťastní lide a příslovečná česká ufnukanost a blbost.Toto jsou největší nepřátele Cechu.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme