Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.5. 2015 21:59
Babiš v elektrárně

Ministr Babiš chce rozšířit jadernou elektrárnu Dukovany

Zdroj: TV Nova

Ministr financí Andrej Babiš v pátek navštívil jadernou elektrárnu v Dukovanech a podíval se do míst, kam se jen tak někdo nedostane. Babiš je velkým podporovatelem jaderné energetiky. V blízkosti reaktoru byl ale poprvé. Společně s ním do Dukovan zavítal i štáb TV Nova.

Babiš si společně s šéfkou Úřadu pro jadernou bezpečnost prohlédl jadernou elektrárnu v Dukovanech. Bedlivě pozoroval okolí a pozorně naslouchal každému slovu. Do míst, kam se s ním podívala i televize Nova, se normální smrtelník jen tak nedostane.

 

Ministr financí ale nepřijel jen na prohlídku, řešila se také výstavba pátého bloku Dukovan. Projektant ministrovi ukázal, kde by nový blok měl stát. Babiš by s jeho výstavbou začal nejraději okamžitě.

 

"Už konečně abyste začali. Máte lopaty? Že bychom začali hned," žertoval Andrej Babiš.

 

Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ, si myslí, že zahájení výstavby je reálné okolo roku 2025 tak, aby nový blok mohl být uvedený do provozu v roce 2032. A jaké dojmy zanechala návštěva na Andreje Babiše?

 

"Působí to jako normální fabrika," dodal Babiš, kterého hned v sobotu vystřídá v Dukovanech další vládní činitel. Tentokrát si nejstarší českou atomovou elektrárnu přijede prohlédnout premiér Bohuslav Sobotka.

 

ČTĚTE VÍCE:

Jak se rekonstruuje elektrárna v Dukovanech? Podívejte se dovnitř!

E15: Rakousko nesouhlasí s prodloužením životnosti Dukovan

Tipy na netradiční výlet: Podívejte se do nitra elektrárny!

vbo tn.cz / TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

23.5. | 14:11 overal
4
Co se týká jaderné energetiky u nás, přimluvil bych se za prioritní dostavbu ...
23.5. | 07:32 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-4
23.5. | 00:38 rexrothak: Tolik štěstí v Černobylu neměli
23.5. | 14:11 overal
4
Náhlasit nevhodný komentář
Co se týká jaderné energetiky u nás, přimluvil bych se za prioritní dostavbu Temelína, protože Temelín má již hotové vodní hospodářství pro 4 reaktory, takže dostavba vyjde levněji. Na výstavbě elektrárny je jen tragické, že co jsme uměli před 25 lety vyrobit lehce sami, musíme dnes draze dovážet!!
23.5. | 13:46 overal
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ve Fukušimě byl problém jinde! Za prvé přesto, že byla elektrárna na břehu moře neměla kontejnment, který by reaktor lehce ochránit a co je naprosto neomluvitelné neměli ani zásobu kyseliny borité na zaplavení reaktoru a zastavení jaderné reakce!
23.5. | 13:28 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Držko víš jaký byl v Černobylu reaktor, asi ne! Tak já ti popíšu, byl to v podstatě kus tuhy s provrtanými dírami na uranové tyče, modulační tyče a chlazení s kladným štěpným koeficientem to znamená, čím je rektor teplejší, tím se reakce více rozbíhá, což znamená v případě přehřátí nutně katastrofu!
23.5. | 10:37 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
23.5. | 09:45 overal: Dostavba dalších bloků Dukovan nebo Temelína je super myšlenka, ovšem při dnešních cenách elektrické energie ekonomicky nenávratná. Mrkni, jak se trápí s dostavbou Slováci
23.5. | 10:34 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
1
Náhlasit nevhodný komentář
23.5. | 09:45 overal: Černobyl je fakt, to není ani politika, ale megaprůser ruské techniky. A Fukušimu rovnou vynechej, tam to byl průser především geomorfologickej a geologickej
23.5. | 09:45 overal
3
Náhlasit nevhodný komentář
Držko do této diskuse se nepouštěj, protože to není politika, kde může mít každý svůj názor, i když je prospěšný je pro malou skupinu, ale technika, kde svou poznámkou dokazuješ svou hloupost!
23.5. | 08:16 oncin88
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Nemelo by se cekat 10 let , stavet by se melo hned, enrgie je malo a ani ten blok to moc nevytrhne, jednim z duvodou proc se moc nerozsiruji auta na energii je prave nedostatek enrgie ktery by nastal kdyby treba jen 20% aut bylo na elektrinu
23.5. | 07:39 luisina4
0
Náhlasit nevhodný komentář
Rozsirovat za sve az k Capimu hnizdu!
23.5. | 07:32 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
23.5. | 00:38 rexrothak: Tolik štěstí v Černobylu neměli
23.5. | 00:38 rexrothak
1
Náhlasit nevhodný komentář
Dukovany ,neuvěřitelná spolehlivost a několikrát prodloužená životnost a bez předsudků..vybudováno a provozováno s rusáky.
Obchodní sdělení

Bohemia Apple