Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 6. 2015
Bohatí pašeráci

Pašování migrantů do Evropy je velký byznys! CENÍK SLUŽEB

Imigranti ve Středozemním moři
Zdroj: Profimedia

Velké peníze vydělávají pašeráci, kteří do Evropy posílají migranty z Afriky a Blízkého východu. Na neštěstí lidí tak extrémně bohatne úzká skupinka podnikavců.

Evropská unie rozhodla, že problém s uprchlíky budou řešit všechny členské státy EU bez ohledu na to, jestli leží v oblastech, kudy migranti putují za lepším životem. Rozhodnutí však ignoruje základní fakt celého problému - z pašování lidí do EU se stal byznys pro úzkou skupinu převaděčů, kteří si z neštěstí lidí udělali neskutečný byznys a vydělávají milionové částky, upozornil portál topky.sk.

 

Uprchlíci z Afriky nebo ze zemí Blízkého východu si musí dlouhé měsíce odpracovat, aby vydělali peníze, které jim zajistí cestu do Evropy. Pak prodají veškerý svůj majetek a tyto prostředky pak odevzdají pašerákům.

 

Ti nabízejí cestu za evropským snem v inzerátech a na sociálních sítích. A ceny jsou opravdu ohromné. Cesta jednoho člověka z Libye do západní Evropy může přijít až na 300 tisíc korun (zvlášť se platí převaděčům po moři, zvlášť po souši). Na dopravních prostředcích přitom panují otřesné hygienické podmínky: žádné pohodlí, žádné kvalitní jídlo ani pití, žádné léky.

 

Tabulka - Ceník pašeráků lidí

 

Náklady pašeráků jsou tak velmi nízké. V podstatě jim stačí zaplatit naftu do motorů, řidiče nebo kapitána a ozbrojenou stráž. Vše dohromady za čtvrt milionu. Když od všech cestujících vyberou za jednu jízdu přes osm milionů, čistý zisk za 60 lidí na jedné lodi je v přepočtu až 8 milionů korun!

 

 

Experti upozorňují, že kvóty EU žádným způsobem neřeší příčinu, ale jen následek krize. "Cílem orgánů EU by mělo být vyhledávání pašeráckých skupin a ve spolupráci s policií, armádou a pobřežní stráží všech dotčených zemí narušovat jejich sítě ještě před vyplutím uprchlíků na moře," citují topky.sk Petera Húsku, který se problematikou zabývá.
 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.6. | 10:05 Rudolf Kozák
24
Už jsem to psal jednou, ale zopakuji otázku. Kdo ten jejich vandr do Evropy ...
4.6. | 12:42 Vilém Novák
1
Větší žvást jsem dlouho nečetl. NOVA věří každý blbosti. Přesně jak je tu již ...
4.6. | 13:02 Tony
12
Náhlasit nevhodný komentář
A proto se divím proč je ještě zachraňují.Je to jenom jejich problém a potom až se rozlezou po Evropě to bude problém náš.
4.6. | 12:42 Vilém Novák
1
Náhlasit nevhodný komentář
Větší žvást jsem dlouho nečetl. NOVA věří každý blbosti. Přesně jak je tu již psáno. Kde by na to vzali Ale NOVA věří všemu. Ještě jim někdo bude tvrdit že si platěj i cestovní pojištění a plnou penzi a bude tozpráva dne.
4.6. | 12:17 jaroslav fojtík
11
Náhlasit nevhodný komentář
Byznys to teprve bude az v Evrope zacne peklo! V tom je ta podstata vseho.
4.6. | 10:58 vosibert
4
Náhlasit nevhodný komentář
https://www.youtube.com/watch?v=bi448xbDrVo
4.6. | 10:18 petrik17pavel
7
Náhlasit nevhodný komentář
Chce to více eskalovat konflikty ve světe. Letecké nálety s bezpilotními letouny NATO ztrojnásobit, ať lidé na vlastní oči vidí rozervaní těla. Pak o to je větší důvod k migraci a před plavbou pašerákům udat jasný cíl, kam předat byznys - USA.
4.6. | 10:05 Rudolf Kozák
24
Náhlasit nevhodný komentář
Už jsem to psal jednou, ale zopakuji otázku. Kdo ten jejich vandr do Evropy financuje, když ti hlavně z Afriky, údajně žijí za jeden dolar i míň, denně ?!
4.6. | 09:36 David Skandera
18
Náhlasit nevhodný komentář
Tak uz vse vsichni vite tak by jsme nemeli nazyvat tyto zmrdy Migranty