Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.4. 2016 20:26
Celý dopis EXKLUZIVNĚ

Petr Kramný: "Do mého smutku nikomu nic není!"

Zdroj: TV Nova

Redakce TN.cz se spojila s Petrem Kramným. Ten ve Vazební věznici v Ostravě čeká, až jeho případ začne projednávat Vrchní soud. Ve svém dopise, který poslal prostřednictvím své advokátky Jany Rejžkové, prozradil, jak tráví čas ve vazbě, jaké má názory na českou justici, nebo co by udělal jinak, kdyby mohl.

Petr Kramný prozradil, že mu do ostravské vazební věznice píše spousta neznámých lidí, kteří mu vyjadřují podporu. Kramný ale většinu času tráví přípravou na další soudní stání a studiem spisu. "Nejvíce času mi kromě běžných povinností zabírá studium spisu a korespondence s mou obhájkyní. Píše mi spousta neznámých lidí, vyjadřují mi podporu. Touto cestou všem děkuji. Omlouvám se, že není v mých silách každému odpovědět. Mnohdy ani není nálada. Ale podpora lidí mi pomáhá," napsal Petr Kramný.

 

Jeho případ se snaží v Egyptě otevřít advokát Keroles Ezzat Bashier. Ten tvrdí, že má nové důkazy, které prokážou nevinu Petra Kramného. Ten ale prozradil, že s egyptským advokátem vůbec není v kontaktu.

 

I do vazební věznice se ke Kramnému samozřejmě dostala informace, že soudní znalec Radek Matlach zpochybnil některé důkazy, na jejichž základě byl Kramný v lednu odsouzen. Podle Matlacha je znalecký posudek soudních lékařů zmanipulovaný. Lékaři v něm měli retušovat fotografie a obrázek řezu srdcem Klárky Kramné měl být jen výřezem z obrázku řezu srdcem Moniky.

 

14

GALERIE: Dopis od Petra Kramného

Zdroj: TN.cz

Dopis od Petra Kramného - 3

Hodnocení:

 

"Já se nechci vyjadřovat před tím, než proběhne další soud. Vím, že bylo podáno trestní oznámení, ať to policie vyšetří. Jediné, co řeknu, je, že už v mé závěrečné řeči jsem uvedl, že se proti mně vytvářely důkazy. Ten, kdo to dělal, doufám, že bude potrestán," uvedl Kramný k údajné manipulaci s důkazy.

 

A jaký má Petr Kramný názor na českou justici? "Nechci házet všechny do jednoho pytle, nebudu říkat, že ten soudce, který se divně tváří, je darebák. To bych klesl na úroveň všech, kteří mě soudí za to, že se na snímcích v novinách divně tvářím. Znají mě jen ze snímků z novin a televizních záběrů a tam jsou vždy záběry, které mě ukazují takového, jaký nejsem. Jsem roztrpčený ze stavu české justice, tedy té části, se kterou jsem měl tu čest. Soudkyně byla proti mně od počátku zaujatá, stejně jako vůči mé obhájkyni," píše Petr Kramný.

 

 

"Každému, kdo o mně říká, že jsem vrah, protože jsem nebyl dostatečně smutný, bych nepřál, aby byl v mé situaci. Připadám si jako v absurdním filmu. Už 2x jsem se dozvěděl, že jsem měl spáchat sebevraždu, tu radost nikomu neudělám. I státní zástupce by si to přál, proto se pohádka o rozšířené sebevraždě dostala do obžaloby. Přání bylo otcem myšlenky. Před soud jsem předstoupil se slovy o víře ve spravedlnost. V mém případě spravedlnost byla někde na dovolené," smutní Kramný.

 

A co bude Petr Kramný dělat, pokud ho soud zprostí viny? " Neplánuji nic. Až se to stane, tak vám budu ochotný odpovědět. Jediné, co vím, že budu se svými rodiči," napsal Kramný.

 

 

Zamyslel se také nad tím, co by od osudného roku 2013 udělal jinak. "Hodně jsem o tom přemýšlel. Rozhodně bych nemluvil s bulvárními novináři. Uvěřil jsem, že mi chtějí pomoci. To byla velká chyba. Taky jsem měl Moniku přemluvit, ať do Egypta nejedeme. Bavili jsme se o nepokojích v té době, ale Monika tam za každou cenu chtěla odletět. Je spousta dalších věcí, které bych udělal v roce 2013 jinak. Ale to vím až teď s odstupem času. Vím, že Monika by mi poradila, ať nevěřím některým svým bývalým kamarádům. Ztratil jsem důvěru v lidi. A víru ve spravedlnost," napsal redakci TN.cz Kramný.

 

"Já jsem své Monice a Klárce neublížil, vždy jsem chtěl znát pravdu. A který rodič by nechtěl? Kdo přišel o své dítě, možná mě dokáže pochopit. Možná pochopí i to, že se na veřejnosti "divně tvářím". Ztratil jsem to nejcennější v mém životě. Smutek mám v sobě, nepotřebuju jej dávat na odiv. Smutek je pouze mou intimní záležitosti a nikomu do toho nic není. Někteří svědci do výpovědi projektovali vlastní špínu. Nechci je jmenovat. Oni si musí žít se svým svědomím," uvedl závěrem svého dopisu.

 

 

Krajský soud v Ostravě odsoudil Petra Kramného v lednu k 28 letům ve vězením. Rodině Moniky Kramné musí zaplatit také téměř 8 a půl milionu. Petr Kramný se na místě odvolal, státní zástupce Vít Legerský, který pro Kramného požadoval o dva roky delší trest, se odvolal ve vyhrazené lhůtě. Případ tak dostal Vrchní soud v Olomouci.
 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

28.4. | 21:15 tenistka 175 tenistka175
27
Jeho verze otravy je už dávnou minulostí a pán, který podle své podrobné ...
28.4. | 23:01 overal
-24
Jen při představě, že je možná Kramný skutečně nevinný se mi dělá špatně , co ...
3.5. | 18:48 tirpits
-9
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa: A v tom jsem se probudila a měla jsem ruku v nočňáku .
3.5. | 07:53 Jusa123
11
Náhlasit nevhodný komentář
Všemožně se snaží ho dostat z vazby a dělá pro to všechno!Už to začíná docházet i jiným,že není možné aby za obyčejného dělníka,který se jak kdyby sám přiznal(tím jak o všem mluvil)se doslova až tolik rvala veřejnost,kterou sám vilon zmanipuloval a když je jak kdyby jasné že je zabil právě on!!!
3.5. | 07:46 Jusa123
11
Náhlasit nevhodný komentář
Myslím že moje teorie že to pomohl Kramnému někdo vymyslet a naplánovat nebude tak marná!Když byl na diskusi vilon a psala jsem,že on zná Egypt dobře,pracoval tam a ví jak to tam chodí vždy se stáhl.Taky jsem psala že ho musí hájit aby nepromluvil a nešel sedět s ním.Napsal knihu a OH vydal!!!
29.4. | 13:40 tirpits
-17
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa : Vlastně nabiječka nekope, dé z ni jenom 12 v . Myslíš že na domaci poradě mu máti vysvětlila jak do ni dostát 220v?
29.4. | 13:14 tirpits
-15
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa: Ahááá tak to už jsem v obraze. Když doma tak máti že? Ta mu vysvětlila že nabiječka kope a že zastrčka je za nočním stolkem a jak to má udělát aby tám zůstal taky ,když to měla být ta rozšiřena sebevražda . No to Kramny zás nězo zdupa.
29.4. | 12:50 svarcovaerika0123
17
Náhlasit nevhodný komentář
To má pravdu, není. Ale on nesmutněl ani v Egyptě. Kdyby nesmutnil pro manželku, budiž. Ale pro dceru? Ani zvířeti není jedno když přijde o své mládě.
29.4. | 12:20 pted
-17
Náhlasit nevhodný komentář
JUSA 123 - boha babo už se prober, bo Tebe pak nebudou chtít spálit ani čerti v pekle
29.4. | 12:07 Alena Novotná
19
Náhlasit nevhodný komentář
Proč mu pořád média dávají příležitost exhibovat? Když ho vzali před 2 lety do vazby, tak mu taky dali příležitost vyjádřit se, to byl tak "podělanej", že ani nepípnul. Dneska už je tento dvojnásobný vrah a lhář profláknutý mediální ksicht, tak si zase vyskakuje. Ale boží mlýny melou...
29.4. | 11:07 Jusa123
14
Náhlasit nevhodný komentář
tir,nauč se číst nebo si vem brýle.Psala jsem a ne jednou že Kramnému to pomohl někdo vymyslet a naplánovat.Když jsem napsala naplánovat tak to slovo znamená plánovat - doma.Chapišto?
29.4. | 09:18 tirpits
-16
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa : Píšeš že Kramný měl v Egyptě pomocníka . To jako myslíš že tam někoho podplatil kdo by ho po tom všem klepnul kladívkem po hlavě a utek , aby to byla ta rozšiřena sebevražda ? Sám pry měl strach . Co ty na to ?