Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 6. 2015
Neuvěřitelný šlendrián

Policisté si spletli dům, rozbili okna i dveře. Škodu nezaplatili!

Zásahová jednotka
Zdroj: Mediafax

V září už to bude 14 let, co do domu učitelky Daniely Bartošové na Domažlicku vtrhli policisté jako velká voda. Jenže to má velký háček - policisté si totiž spletli dům a při vnikání dovnitř rozbili dveře a okna.

Daniela Bartošová pochopitelně nenechala ostudnou záležitost jen tak vyšumět a požadovala náhradu způsobené škody. Tu ovšem dodnes nedostala. O peníze se se státem soudí už od roku 2004, upozornil deník Právo.


Jak je to možné? Kauzu komplikují dva navzájem si protiřečící posudky - podle jednoho si nyní osmačtyřicetiletá kantorka stěžovala pozdě a nemá na peníze nárok. Podle druhého je naopak v právu a měla by od státu dostat desetitisíce.


Podle deníku ovšem už ani jeden z posudků neplatí a nebohou ženu čeká další soudní kolečko. A to i přesto, že soudy už v minulosti jednohlasně dospěly k závěru, že policisté opravdu pochybili. Povolení k domovní prohlídce totiž ani nevytáhli a místo toho rovnou začali vyrážet dveře.


Do domu se nakonec dostali po rozbití okna a manžela majitelky domu a jeho známého na řadu hodin neoprávněně připoutali k topení, zatímco převraceli interiér domu naruby.


Ministerstvo vnitra nejdřív uznalo, že se stala chyba, ale odmítlo zaplatit peníze, které Daniela Bartošová chtěla. A tak došlo v roce 2004 na soud. Ten nejprve vrazil ženě nůž do zad s tím, že celá věc je už promlčená.


Odvolací soud ovšem nesouhlasil a řízení převedl na ministerstvo spravedlnosti. To už ovšem odmítlo uznat jakoukoli škodu s tím, že si za vniknutí do domu mohou poškození sami - prý proto, že s policisty nespolupracovali.


Tenhle argument sice soud smetl ze stolu, protože zasahující policisté nebyli v uniformách, ale i tak se soud táhne stále dál a jeho konec je v nedohlednu.

pez TN.cz