Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.8. 2017 17:48
zástupy lidí!

Přelidněné Tatry! Na polské straně jsou při výstupu dlouhé kolony

Přelidněné Tatry
Zdroj: facebook, Portal Tatrzański

Polští turisté si chtěli vychutnat výstup na horský masiv Giewont v Západních Tatrách, ale s takovou situací nepočítali ani v tom nejhorším scénáři. Při cestě na vrchol museli pomalu postupovat v zástupu lidí.

Portál Tatrzański na facebooku zveřejnil fotku, na které turisté čekají v dlouhé frontě při výstupu na horský masiv Giewont. Pod příspěvkem se objevilo přes 850 komentářů rozzlobených turistů.

 

Zatímco většina lidí vyjádřila nespokojenost, že je to horší než stát v řadě v obchodě, někteří se rozhodli dát ostatním turistům užitečné rady. Především doporučují vyjít dříve: "Já jsem na túru vyrazil ve čtyři hodiny ráno a na vrcholu Giewontu jsem byl v sedm. Nemám žádný problém a nikdy jsem neměl," napsal muž.

 

 

I portal Tatrzański doporučuje vybrat se na túru v časných ranních hodinách. Ráno je nejmenší riziko, že turisté narazí na dlouhé fronty. V letním období se totiž kolony vytvoří mnohem rychleji.

 

 

"V takové sluneční dovolenkové dny jsou fronty téměř stále. Dlouhé řady se začínají tvořit kolem jedenácté hodiny a trvají přibližně do čtyř hodin odpoledne," uvádí web.

 

Giewont patří k jedním z nejoblíbenějších míst mezi polskými turisty. Je hlavní atrakcí polských Západních Tater. Tříkilometrový úsek ročně přiláká tisíce turistů, kteří se touží dostat na vrchol.

ham TN.cz