Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.1. 2016 20:02
Vaše téma speciál

Premiér odpovídal na vaše otázky! O Zemanovi, Haškovi i uprchlících

Zdroj: TV Nova

Vláda premiéra Bohuslava Sobotky dnes slaví dva roky. A právě Bohuslav Sobotka byl exkluzivním hostem zvláštního vydání diskuzního pořadu Vaše téma. V jednacím sále, kde jindy zasedají členové jeho kabinetu mluvil mimo jiné o tom, jestli někdy na vládě křičí nebo jestli se mu omluvil Michal Hašek.

Po dvou letech má sice koaliční manželství ČSSD s hnutím ano a lidovci líbánkové období za sebou a i když navenek stále funguje, Bohuslav Sobotka přiznává, že příště by si sociální demokraté nevěstu hledali lépe.

" Pokud jde o podnikání Andreje Babiše, tady samozřejmě existuje problém střetu zájmů.//Já si myslím, že do budoucna, když už projednáváme zákon o střetu zájmů, tak aby byly lépe definovány podmínky a pravidla pro lidi, kteří vlastní firmy."

 

Jaká byste si představoval omezení v tomto směru?

"Já myslím, že by bylo dobře, aby ministři nevlastnili například podniky."

 

Na rozdíl od předchůdců vládní spory neřešíte veřejně. Křičíte někdy mimo dosah kamer na své kolegy?

" (smích) Já nejsem člověk, který příliš často zvyšuje hlas, takže občas jsme se dostali do vážnější diskuse, to patří k životu, ale že bychom na sebe nějak často křičeli, to snad ne."

 

 

Jak vnímáte výroky prezidenta Zemana o kalašnikovu na politiky a o šašcích, kteří na jeho bonmot podrážděně reagují?

"Já se snažím, aby vztahy mezi předsedou vlády a prezidentem byly profesionální, to znamená, já takzvané bonmoty na adresu prezidenta nepoužívám a myslím si, že by bylo dobře, kdyby se takto choval i prezident republiky. Určitě by to přispělo k tomu, aby Česko navenek působilo jako slušná stabilní země."

 

Vyříkával vy jste si někdy ten způsob komunikace s prezidentem? Protože to je věc, která se neustále opakuje.

"Já myslím, že pan prezident je dost starý na to, abych já mu musel radit, jak se má chovat."

 

 

A co výroky prezidenta o migrační krizi?

" Prezident může ty věci glosovat, ale odpovědnost za bezpečnost občanů nese vláda a my jsme té odpovědnosti dostáli. Během celé migrační krize se nám podařilo udržet veřejný pořádek pod kontrolou, vloni klesla kriminalita o 14 procent, Česká republika vystupuje aktivně v rámci Evropské unie, prosazujeme společnou pohraniční stráž, posílení ochrany vnější schengenské hranice. My jsme od samého začátku měli k té migrační krizi velice realistický přístup a myslím si, že na řadu věcí, tkeré jsme říkali, došlo a i země západní Evropy, které původně Viszegrád kritizovaly, nyní zjišťují, že ty názory byly přesné."

 

Premier@SlavekSobotka hodnotil v rozhovoru pro @TelevizeNova dva roky fungování koaliční vlády. Více dnes na TN.cz. pic.twitter.com/Z4VRun4WEn

— Úřad vlády ČR (@strakovka) 29. Leden 2016

 

Vypadá to podle vás zatím, že hnutí ANO v resortu dopravy selhalo?

"Hnutí ANO musí prokázat, že platí to, co slibovali před volbami, že budou makat, Zatím se mi zdá, že na ministerstvu dopravy příliš nemakali. Nemáme na stole realistický scénář.//27:26 Samozřejmě je to právně i technicky složité, ale ministři za ano na ministerstvu dopravy na to měli dva roky, aby přišli s konkrétním řešením."

 

Jakým způsobem vy zvládáte ten obrovský nápor stresu? Čím se třeba uvolníte?

"Ačkoliv to při všech těch problémech není úplně snadné, tak pořád se mi daří dobře spát a uvolním se třeba někde na procházce v přírodě, když si třeba hrajeme s dětmi, je to chvíle, kdy člověk může přestat myslet na problémy v koalici a trošku můžete přehodit, nebo třeba v kině nebo u dobré knížky."

 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

29.1. | 18:10 Milena Švabíková
52
Dobrý den pane Sobotka, říká Vám něco $ 260,odst.1? Nemá náhodou vláda podle ...
30.1. | 11:45 Petr Szabo
-24
Sobotka na rozdil od vlastizradce,rusolizala,fasouna,kaspara,budisknicemu a ...
31.1. | 19:56 Tomáš Kořínek
1
Náhlasit nevhodný komentář
Koledujete si milí Sobotko....
31.1. | 16:38 Jiri Voves
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jestli se mu Hašek omluvil a proč ?Hašek už asi věděl,co je Sobotka zač a co lze a nelze od něho očekávat a tak se snažil jen o nápravu,tedy nezvolení neschopného nebo všehoschopného !
30.1. | 20:31 implacable
4
Náhlasit nevhodný komentář
Tož před volbama prezidenta Sralbodka řek:70-níci se ženou na Hrad,mám obavy aby jim z úst nevypadla protéza.Ten de bil chtěl za prezidenta teho Dinsdíra.To je vů l co?
30.1. | 16:36 viam
7
Náhlasit nevhodný komentář
My hlavně potřebujeme vládu, která bude konat dle vůle národa ...... vůli národa vláda zjistí průběžnými referendy či peticemi. Bohužel to nyní málo bere v potaz.
30.1. | 11:45 Petr Szabo
-24
Náhlasit nevhodný komentář
Sobotka na rozdil od vlastizradce,rusolizala,fasouna,kaspara,budisknicemu a notorika ktery papouskuje chlebodarce z valkochticskeho ruska,zostaleho a vse nenavidiciho primongolska ktere rozpoutava jednu valku za druhou,ma rozumne nazory.O obrane proti uprchlikum mluvi kazdy,to neni Zemanuv vynalez!
30.1. | 11:12 rexrothak
7
Náhlasit nevhodný komentář
V první řadě by měl od sebe odpálit toho politruka Novotnýho.Vždyť to by člověk zvracel co mu v té korespondenci posílá za analýzy.
30.1. | 11:12 allanaldik
13
Náhlasit nevhodný komentář
Lzive odpovedi i pri primem prenosu ani se nezacervenal a jeste se usmival tak to je chudacek politickej. nedivim se ze je vlezdoprdelka bruselskej.
30.1. | 08:36 reypal
12
Náhlasit nevhodný komentář
Sralbotko a co z těch keců byla pravda?
30.1. | 02:45 linkstrem
10
Náhlasit nevhodný komentář
To jsou otázky!To je rozhovor!!!To nikoho nezajímá,tyhle žvásty!!!Plešoun ať se chytí s tou nánou za ruce a skočí do zdi!!!
30.1. | 01:04 skeptikus
11
Náhlasit nevhodný komentář
..bez názoru, bez emocí. Studenej čumák, fujtajbl..