Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.2. 2016 20:43
PREMIÉR A PREZIDENT

Zeman tvrdě kritizoval Sobotku: V Lánech spolu jednali přes 5 hodin

Zdroj: TV Nova

Zhruba pět hodin jednali dnes v Lánech prezident Miloš Zeman a jeho poradci s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) o dosavadní činnosti a dalších plánech koaliční vlády. Zásadní rozpory podle Sobotky oba politici nemají. Migrační krize, ohledně níž mají odlišné názory, se podle něho v debatě dotkli spíše okrajově. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka se diskutovalo o dvou okruzích, o domácí a o zahraniční politice.

"Domácí politika, zde ocenění odblokování ekonomického růstu, konstatování skluzu u některých zákonů. Zahraniční politika, zde nadále panuje neshoda mezi panem prezidentem a panem premiérem v otázce migrační krize a způsobu jejího řešení," napsal Ovčáček na Facebooku.

 

"Musím říci, že jsme nenašli nějaká témata z hlediska plnění vládního programu, kde by byly nějaké zásadní nebo velké rozpory," řekl po jednání novinářům Sobotka. Problém vidí spíše v tom, aby vláda stihla záměry dotáhnout legislativně do konce. Ne vše je připraveno, podotkl Sobotka a zmínil zákon o sociálním bydlení a napravení odměňování ve zdravotnictví. Značná část dalších slibovaných zákonů již ale v Parlamentu je.

 

 

Už před dnešní debatou Sobotka zveřejnil dvě desítky bodů, které bude z pozice premiéra prosazovat. "Není žádný spor o tom, že je nutné rychle schválit prokazování původu majetku," řekl po jednání s prezidentem premiér. Chce, aby byl účinný od příštího roku. V případě zákona o zavedení obecného referenda upozornil na to, že jelikož jde o ústavní předlohu, koalice bude muset v obou parlamentních komorách vyjednat podporu s opozicí. Ústavní většinu totiž vláda ve Sněmovně a Senátu nemá. Obsah zákona nebyl věcí polemiky, dodal premiér.

 

Bohuslav Sobotka po jednání s prezidentem v Lánech
Zdroj: TV Nova Bohuslav Sobotka odpovídá po setkání s prezidentem Zemanem novinářům na otázky

 

Z dosavadní činnosti vlády Sobotka vyzdvihl podporu hospodářského růstu a snížení nezaměstnanosti, posílení sociální soudržnosti a posílení bezpečnosti. "Samozřejmě je tady velká výzva udržení hospodářského růstu, zrychlení čerpání evropských prostředků," řekl premiér a zmínil v této souvislosti debaty s Evropskou komisí ohledně platnosti starších posudků vlivu dopravních staveb na životní prostředí. Před novináři hovořil taky o dalším zvýšení minimální mzdy, která by podle Sobotkova názoru měla od příštího roku vzrůst na 11.000 korun.

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

27.2. | 11:44 adam12345678901234
33
Jenom, proboha, pane Presidente držte svou linii a nenechte se zastrašit ...
27.2. | 12:07 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-25
Mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič0vat, kvičet a hýkat ...
3.3. | 18:05 akakinder
1
Náhlasit nevhodný komentář
Držko,držko,stebou ten vztek a závist vyloženě lomcuje že náš tatíček,velikán a Pán Miloš Zeman krásně prezidentuje.Jsem nesmírně rád že prskáš vzteky,meleš plachy a s úst ti vycházej stoky lejn a to mě nesmírně těší,poněvadž nic jiného ti nezbývá...MuuuHehe:-):-):-)
29.2. | 14:02 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
29.2. | 10:34 spejbl112: Jen si pičuj, kvič a hýkej. To už je totiž jediný co můžeš a zmůžeš, TheBille
29.2. | 06:43 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
29.2. | 04:42 spejbl112: Jen si pičuj, kvič a hýkej. To už je totiž jediný co můžeš a zmůžeš, TheBille
29.2. | 06:43 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
29.2. | 00:01 akakinder: Pedofile, tohle se nikdy neokouká https://www.youtube.com/watch?v=fvKg_6h0T1U Miloši, pojď mi hop!!!
29.2. | 00:01 akakinder
3
Náhlasit nevhodný komentář
Toto je první vlastenecký Prezident naší země...! Myslí na svůj národ, je hrdý na svou zem, zajišťuje budoucnost pro své občany..Toto je člověk na svém místě!A buznička drzka se může jen koukat jak krásně bude prezidentovat až dokonce svého voleb.období MuuuuHehe:-)Přeji ti přijemné koukání :-):-)
28.2. | 21:06 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
28.2. | 20:56 akakinder: Tohle se nikdy neokouká https://www.youtube.com/watch?v=fvKg_6h0T1U Miloši, pojď mi hop!!!
28.2. | 21:06 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
28.2. | 20:56 akakinder: Dělá mně nesmírnou radost, že tady primitivní tupá pič@, jako ty už může akorát pič0vat, kvičet a hýkat. Pravomoci třínohýho invalidního hradního šaška končí pič0váním, kvikotem, hýkáním a rovnáním stuh na věncích, TheBille
28.2. | 20:56 akakinder
2
Náhlasit nevhodný komentář
jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi Přesně tak,To je to jediný totiž co můžeš a zmůžeš,buzínku.Koukat se na našeho božského tatíčka,velikána Českého národa,božského Pana Prezidenta Miloše Zemana jak krásně bude prezidentovat až dokonce svého voleb.období MuuuuHehe:-)Přeji ti přijemné koukání :-):-):-):-):-)
28.2. | 18:14 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
28.2. | 18:08 spejbl112: Jen si pičuj, kvič a hýkej. To už je totiž jediný co můžeš a zmůžeš, TheBille
28.2. | 16:08 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
28.2. | 15:59 spejbl112: Mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič0vat, kvičet a hýkat na netu a to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme