Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.8. 2017 14:04
smutná zpráva

Zemřela Miroslava Besserová! Podlehla rakovině, jako její manžel

Miroslava Besserová
Zdroj: Profimedia

Spisovatelka Miroslava Besserová prohrála svůj dvouletý boj s rakovinou. Smutnou zprávu oznámil její syn na sociální síti.

Scénáristka a spisovatelka Miroslava Besserová, vdova po herci Vilému Besserovi, podlehla nemoci v noci na čtvrtek. Zemřela na rakovinu, stejně jako její muž v roce 1985.

 

Známá spisovatelka byla se svou diagnózou smířená a odmítala chemoterapii. S manželem měla syna Viléma, který o matčině smrti informoval na facebooku.

 

"Pro ty, co znali a měli rádi moji mamku. V noci na dnešek zemřela," napsal syn Vílém. Jeho otec zemřel, když mu bylo pouhých pět let. Besserová se po smrti muže začala o to více věnovat psaní. 

 

14

GALERIE: Miroslava Besserová

Zdroj: Profimedia

Krest knihy Miroslavy Besserove v roce 2010

Hodnocení:

 

Její smrt zasáhla i bývalou moderátorku Televizních novin Michaelu Ochotskou, která napsala na facebooku dojemný vzkaz: "Važte si jeden druhého a pokud máte někoho opravdu rádi, dejte mu velkou pusu a řekněte mu to hned teď!! Já to bohužel nestihla... RIP Mirko." 

 

 

Miroslava Besserová je autorkou více než 30 knih. Vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU v Praze. Napsala mnoho scénářů pohádek, detektivek, dokumentů i dalších televizních pořadů. Pracovala jako dramaturgyně a scenáristka mimo jiné i pro TV Nova. 

has TN.cz