Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.8. 2017 20:38
Chce změnu na Hradě

Další bitva Sobotky a Zemana: Prezident neuspěje, říká premiér

Zdroj: TV Nova

Premiér Bohuslav Sobotka poskytl otevřený rozhovor rakouskému deníku Die Presse, ve kterém prozradil, že doufá ve změnu na Pražském hradě po lednových prezidentských volbách. Řeč přišla také na přijetí eura v České republice nebo na přijímání uprchlíků.

Český premiér dostal od rakouského novináře otázku, co chování českého prezidenta, který mimo jiné Sobotku nazval "sviní", vypovídá o české politické kultuře. Podle Sobotky to nevypovídá nic o české politické kultuře, ale o politické kultuře Pražského hradu.

 

"Doufám, že po příštích prezidentských volbách budeme mít jinou hlavu státu a ta přinese na Pražský hrad jinou politickou kulturu," řekl Sobotka listu Die Presse.

 

Sobotka dostal také otázku, proč lidé v minulých volbách Miloše Zemana volili. Podle českého premiéra to bylo proto, že se Zeman prezentoval jako outsider politického života a že lidé nevěděli, co po jeho nástupu na Pražský hrad přijde.

 

 

Premiér se vyjádřil také ke spojenectví Miloše Zemana a Andreje Babiše, podle něj z něj budou těžit oba. "Zeman bude profitovat z toho, že Babiš nenasadí žádného kandidáta do prezidentských voleb. A Babiš bude zase profitovat z toho, že jej Zeman po volbách pověří sestavením vlády," tvrdí Sobotka.

 

Sobotkova slova nezůstala bez reakce z Hradu. "Souručenství starých politických stran, médií a neziskovek prostě podporuje jiného kandidáta, který je tvárný," tweetoval nejdříve mluvčí kanceláře prezidenta Jiří Ovčáček. V dalším příspěvku na twitteru označil skutečnost, že premiér pomlouvá v rakouském tisku prezidenta za "roztomilou".

 

 

Podle českého premiéra potřebuje země ještě několik let počkat, než přijme společnou evropskou měnu, aby se mohly se západní Evropou více srovnat mzdy a životní úroveň. "Ale nevidím žádné ekonomické překážky, proč by Česko nemohlo euro přijmout," zdůraznil premiér. Problém vidí v absenci politického konsensu.

 

Řeč přišla také na přijímání uprchlíků. Sobotka zdůraznil, že v Česku žije malá muslimská komunita, která není zradikalizovaná. "Když vidíme problémy v jiných evropských zemích, tak v Česku více muslimů nechceme," řekl Sobotka.

 

Připomněl, že Česko pomáhá uprchlíkům z východoevropských zemí a úspěšně integruje Ukrajince nebo Rusy. Vyzýval také k větší ochraně společné evropské hranice.

 

Když Sobotka přišel podat demisi vlády, změnilo se to ve frašku. VIDEO zde:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PLAT SNŮ: Kolik bere prezident Miloš Zeman a další politici? Z toho vám spadne brada!

Žák 5. třídy napsal sloh o tom, co si myslí o Zemanovi a Babišovi! To nemá chybu

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

25.8. | 17:45 Jaroslav kopáč
54
Volili jsme Zemana, a zvolíme ho zase !!!
25.8. | 16:56 pichav
-34
☝ MUSLIM !!!!! TO NEMA ZE SEBE ALE CETL MOJE POSTREHY A PRISPEVKY A VESTBY !!!! ...
18.10. | 20:12 vosibert
2
Náhlasit nevhodný komentář
Sobotku,Kalouska,Fialu,Hermana a dalších už nikdo nebere vážně.
25.9. | 17:45 reypal
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud šalamoun uspěje budete mít v čele státu burana kříženého křupanem.Ale vám je to buřt,že je to populista 1 třídy.A prosím nezaměnovat.Nejsem stoupencem socanů a už vůbec ne plešatého kulového.
29.8. | 11:07 Přemysl Švec
8
Náhlasit nevhodný komentář
jestli si pan Premiér Bohuslav Sobotka myslí že neuspěje tak je vedle jak ta jedle protože pan Prezident Miloš Zeman uspěje sázím nato 10:1
27.8. | 07:40 Bohumír Panuš
8
Náhlasit nevhodný komentář
Co si přeje zkorumpovaný Sobotka není vůbec důležité. Důležitá bude volba občanů, pokud ne, přestaneme mluvit o demokracii.
26.8. | 11:00 Arni Kraina
12
Náhlasit nevhodný komentář
Bohušu co huliš?? Tak z toho matrošu jsi pěkně sjetej.
26.8. | 10:55 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-8
Náhlasit nevhodný komentář
26.8. | 10:35 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
26.8. | 10:35 novus
3
Náhlasit nevhodný komentář
Vnoucata, proc vam vadi OKD a Mostecka uhelna a nevadi vam komplet zlikvidovanej ceskej prumysl a napakovane kapsy tech, co se natom podileli?? Decka,,nezlobte a berte rozum!
26.8. | 09:09 hejtman77
-2
Náhlasit nevhodný komentář
dědci proč vám vadí zrovna OKD a Mostecká uhelná vám nevadí vy jste hodně divni dědci
26.8. | 09:06 hejtman77
-5
Náhlasit nevhodný komentář
maxfox většina národa ,zeman je vyřizenej
26.8. | 08:48 josefvyskoc
17
Náhlasit nevhodný komentář
tento kontroverzni politik s image "poctiveho a oddaneho svazáka" je klicovou postavou v privatizacnim podvodu stoleti se skodou desitek miliard(OKD)...v kazde normalne fungujici demokracii by byl davno veden k odpovednosti (ba co dim, takovy tunel by se ani nemohl stat)...