Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.2. 2017 21:17
anketa

Speciální mapa radarů: Rozhodněte, kde se bude měřit

Zdroj: TV Nova

Do úterý mohou lidé na speciální mapě webové aplikace radit policistům, na kterých silnicích by měli měřit rychlost aut. Na výsledky ankety mohou zareagovat města a obce umístěním orientačních radarů ve vytipovaných ulicích. Do hlasování se zapojilo už přes 10 tisíc respondentů.

Kdokoliv z nás může spolurozhodovat o osudu řidičů, kteří doplatí pokutou na vysokou rychlost. "K dnešnímu dni získala policie Karlovarského kraje 275 poznatků od veřejnosti," sdělil dopravní policista Štěpán Správka.

 

Účastníci ankety upozornili na rizikový průtah Karlovými Vary. Policisté tam za pět minut zastavili čtyři hříšníky. Policistům na webové aplikaci můžete poradit i vy.

 

Pro vložení tipu stačí vybrat město a najít konkrétní ulici. Následně musí uživatel umístit ikonu do požadovaného místa a celou operaci potvrdit. Návrhy spoluobčanů mohou podle starostů napříč republikou ovlivnit umístění radarů.

 

"Ty vlastní lokality, které máme vytipované pro umístění stacionárních radarů, jsou nějakým způsobem vytipovány už veřejností," vysvětlil místostarosta Vsetína Tomáš Pifka. Mnoho lidí si stěžuje, že radary odvádí pozornost řidičů, s tím ale nesouhlasí odborníci.

 

 

"Žádnou pozornost navíc vám to nebere. Když jedete podle předpisů," vysvětlil dopravní expert Jindřich Frič. Výsledky ankety musejí policisté a starostové vyhodnotit. Vtipálci totiž usilují o umístění radarů na zcela zbytečných místech.
 

klma TN.cz
Reklama