Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 1. 2019
mexiko riziková práce

Starostu zastřelili jen hodinu a půl po jmenování přímo na ulici

Volby v Mexiku
Zdroj: Profimedia
Letošní volby v Mexiku

Sotva složil slib při nástupu do funkce, mexického starostu zastřelili. Alejandro Aparicio Santiago si nového úřadu užil jenom hodinu a půl. Za rok bylo v Mexiku zavražděno 175 politiků.

Krátce poté, co se starosta města Tlaxiaco ve státě Oaxaca Alejandro Aparicio Santiago ujal svého úřadu, začali na něj střílet nejméně dva střelci. Útok se odehrál, zatímco Santiago kráčel ulicemi města za doprovodu svých spolustraníků a voličů.

 

Alejandro Aparicio Santiago:


"Státní zástupci mě informovali, že možný strůjce vražedného útoku byl zatčený," sdělil podle venezuelského zpravodajského portálu Telesur oaxacký guvernér Alejandro Murat. Podezřelého se dav pokusil zlynčovat, tomu ovšem zabránila policie.

 


Santiago byl zvolený ve volbách letos v létě. Úřad měl zastávat až do roku 2021. Nebyl ale jediným mexickým lokálním politikem, který se stal terčem atentátu. V neděli útočníci zastřelili Marii Ascension Cruz Torresovou ve státě Morelos, když šla na svou inaguraci. Celkově zemřelo nejméně sedm zastupitelů z různých států, kteří byli letos v létě zvolení. Mezi zářím 2017 a srpnem 2018 bylo v Mexiku zavražděno 175 politiků.
 

rod TN.cz
Reklama