Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.3. 2016 21:34
Zastaví příliv?

Turecko začalo plnit dohodu s EU, zadrželo první uprchlíky

Zdroj: TV Nova

Turecká policie zadržela desítky uprchlíků, kteří se chystali vyplout do Řecka. Začíná tak naplňovat dohodu s Evropskou unií, v rámci které se země zavázala k výrazně důkladnější kontrole svého západního pobřeží. Mimo to má moře u řeckých ostrovů hlídat společná evropská stráž, o jejíž podobě jednají ministři vnitra v Bruselu.

Turecká pobřežní stráž zastavila čtyřicítku převážně syrských uprchlíků včetně dětí. Nepustila je na moře, přes které chtěli doplout do Evropy. I na starém kontinentu se cesta zavírá. Makedonci už přes hranici nepouštějí téměř nikoho. V Řecku proto uvízlo 13 tisíc uprchlíků.


Uzavření takzvané balkánské cesty se projevuje i ve Slovinsku. Tamní stany, jimiž ještě před pár dny procházely tisíce lidí, zejí prázdnotou.Státy celého regionu počítají s tím, že se uprchlíci budou pokoušet zavřené hranice překonat s pomocí pašeráků. Maďaři proto vyslali na hranice 1500 vojáků a policistů.


Od začátku letošního roku přišlo do Evropy 140 tisíc lidí. Nejvíc jich pochází ze Sýrie. Tam sice trvá křehké příměří, ale na mnoha místech se lidem nedostává jídla nebo lékařské péče. Takovým místem je i město Darája, kde místní děti vytvořily z vlastních těl nápis SOS.
 

pez, Matěj Sviták TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.3. | 13:47 petalinos
10
Desítky kozomrdu "zadrželi" a desetitisíce pustí.Aby je ze vší slavou ...
11.3. | 14:37 viam
0
Hmmm, pár jich jako zadrželi, aby nevypluli, a pár jich na hranicích ...
11.3. | 14:37 viam
0
Náhlasit nevhodný komentář
Hmmm, pár jich jako zadrželi, aby nevypluli, a pár jich na hranicích postříleli. Takže až bude výměna jeden za jednoho, tak Evropa na tom bude stále stejně, žádná úleva a toho vráceného Turci pak někde "udolají" a nebudou s nimi mít žádnou práci. Jsou mazaní .........
11.3. | 07:53 lucielucina
1
Náhlasit nevhodný komentář
Je to předvolební hra pro Merkel. Proč asi byl EU-Turecký simit přerušen, vlezlo do toho volby. Po pro Merkel úspěšných víkendových volbách je hned další sumit a na to jsem zvědavá. I Sobotka přitakává.
10.3. | 19:24 allanaldik
2
Náhlasit nevhodný komentář
zacina naplnovat co?zadrzi a posle do evropy misto par desitek tak jich odesle par tisic, super smena. Vypraskat je a poslat zpet na jejich stromy tam at si ziji a maji svoji kulturu a zakny ty nase nedodrzuji a dodrzovat nikdy nebudou.
10.3. | 18:25 Roman Nemergut
3
Náhlasit nevhodný komentář
Nezadržovat, střílet!!!
10.3. | 14:03 pan-then
8
Náhlasit nevhodný komentář
10.3. | 13:55 svoboda-jan , máš pravdu je to divadlo pro lidi co nechtějí jako já žádné cigány, migranty ani jiné vyžírky .
10.3. | 13:55 svoboda-jan
10
Náhlasit nevhodný komentář
Šaškárna ! To se jen EU a NATO znaží udělat z Turků ty hodné oběti RUSKA !!!
10.3. | 13:48 rexrothak
10
Náhlasit nevhodný komentář
Plní tak leda houno.Zadrží jich 50 a na řecké ostrovy jich doplave 2000.
10.3. | 13:47 petalinos
10
Náhlasit nevhodný komentář
Desítky kozomrdu "zadrželi" a desetitisíce pustí.Aby je ze vší slavou převezli zpět do Turecka a do Evropy poslali ty co jim už Turci vystavili platné doklady.Hlavně při vracení do turecka berte otisky prstu aby do EU nevraceli zlegalizované Syřany.Kdy poškodi sve otisky bez řeči vracet.