Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.2. 2018 14:45
sestavování vlády

Zástupci ODS, KDU-ČSL a STAN by jednali o koalici, Babiš nechce

Poslanecká sněmovna
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

Další kolo povolebních vyjednávání dopoledne proběhlo v Poslanecké sněmovně. Na jednáních se sešli zástupci KDU-ČSL, ODS a také Starostů. Odpoledne by měl ve Sněmovně ještě vystoupit také poslanec za ODS Marek Benda, který navrhuje novelu takzvaného protikuřáckého zákona.

Zástupci všech tří stran hovořili o tom, že jsou pro, aby začali vyjednávat s hnutím ANO o sestavení nebo podpoře koaličního většinového kabinetu, ale že to stojí a padá na neochotě Andreje Babiše s těmito stranami mluvit.

 

Jako první dopoledne v těch jednáních vystoupili zástupci ODS, ti hovořili o tom, že stále trvají na své podmínce, že ve vládě nesmí být trestně stíhaná osoba, což je v tuto chvíli právě premiér v demisi Andrej Babiš.

 

Také se bavili společně se zástupci KDU-ČSL a lidovců o tom, jaký je postoj k zákonu o obecném referendu, to je ve Sněmovně velké téma, protože už se kvůli tomu několikrát scházeli zástupci SPD, KSČM a právě i hnutí ANO.

 

Také se debatovalo o postoji těchto stran k návrhu lidovců na odvolání místopředsedy Sněmovny Tomia Okamury (SPD) kvůli jeho výrokům ke koncentračnímu táboru v Letech. KDU-ČSL dnes potvrdila, že jim přislíbila hlasy k minimálně projednávání tohoto bodu.

 

 

ODS i STAN o tom jednali už dříve, také o tom hovořili zástupci TOP 09, ČSSD a včera také Piráti.

 

Odpoledne by se měl objevit Marek Benda, který by měl hovořit o své novele zákona takzvaného protikuřáckého zákona. Celkově navrhuje zmírnění.
 

František Bůžek/klma tn.cz / TV Nova
Reklama