Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.10. 2017 20:28
dotační podvod?

Čapí hnízdo: Babiše i Faltýnka policie obvinila! Oba protestují

Zdroj: TV Nova

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a jeho zástupce Jaroslav Faltýnek už převzali policejní usnesení o zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo. Oba to potvrdili Právu a Novinkám. S rozhodnutím ani jeden nesouhlasí.

Policie obvinila předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a jeho zástupce Jaroslava Faltýnka z dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo. Novinářům oba potvrdili, že převzali policejní usnesení o zahájení trestního stíhání. Rozhodně s ním ale nesouhlasí.

 

"Proti tomuto rozhodnutí jsem ihned podal opravný prostředek stížnost a předal celou věc svému obhájci,” řekl Novinkám Babiš. Šéf hnutí ANO neustále opakuje, že se jedná o účelovou kampaň proti jeho osobě, která má ovlivnit blížící se volby.

 

Stížnost proti obvinění policie bude podávat i Jaroslav Faltýnek, který ho považuje za nesmyslné. Přiznal, že celou věc už předal do rukou svému právníkovi.

 

 

Babiš i Faltýnek už dříve prohlásili, že se chtějí u soudu co nejdříve očistit. "Já jsem hlasoval pro své vydání ze stejných důvodů jako pan Babiš. Já jsem nic neudělal, věřím, že se očistíme před nezávislým soudem," řekl zhruba před měsícem Faltýnek s tím, že hodlá využít všech dostupných právních prostředků.

 

Policie požádala o vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání v souvislosti s padesátimilionovou dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo. Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jejího majitele.

 

 

Díky změně získala padesátimilionovou evropskou dotaci v programu pro malé a střední podniky. Loni Babiš ve Sněmovně řekl, že v té době vlastnily farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky, nynější manželky Moniky Babišové.

 

Po několika letech, kdy farma dodržovala dotační podmínku, se vrátila do skupiny Agrofert. Skupinu Babiš letos převedl kvůli novele zákona o střetu zájmů do svěřenského fondu.

 

Babiš i Faltýnek přišli o poslaneckou imunitu začátkem září. Více v reportáži:

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.10. | 15:39 pan-then
17
Jsou to jen obyčejní dementní kokoti kteří mají místo mozku americký sračky z ...
9.10. | 16:08 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-11
Dodací adresa: Ing. Andrej Bureš - Babiš, cela 2011, Staré náměstí 3/12, 16100 ...
10.10. | 09:31 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
10.10. | 09:19 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
10.10. | 09:19 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
DRzko a zacotomame--Dnes pry bude v Bohnicich den otevrenych dveri!! V kterem pavilonu si vas muzu prohlednout? Co vam muzu prinest? Tatranku??Nebo chleba s maslem?
10.10. | 09:17 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zacotomame-ne, myslim Karla IV!
10.10. | 07:37 honza novotný
0
Náhlasit nevhodný komentář
doufám, že ANO vyhraje...
10.10. | 00:39 zacotomame
-1
Náhlasit nevhodný komentář
9.10. 17:02 novus, myslíš Husáka?
9.10. | 21:02 Tony
2
Náhlasit nevhodný komentář
Dobře načasované.Policie vedená něčí rukou.Ale ANO to neuškodí,spíše naopak.
9.10. | 20:03 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček. Trousile, čůůůůůráku, Trousile, čůůůůůráku, Trousile, čůůůůůráku, Trousile, čůůůůůráku
9.10. | 20:01 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko,,JPP; padla nejaka obvineni?? Uz si videl ze se lump sam uda?? A kdyz se uda v konkurencnim boji o koryto, ze by sel taky sedet?
9.10. | 19:59 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko, 18.29--, vymenit "Totalitni demokracii za "Demokratickou totalitu,,tak to si teda Cesi pomohli..Ty si tak muzes narikat, na "Totalitu" Zrovna ty,, a vtom samem pokracujes v te "Totalite " soucasne.. Byt "Vlezprdelkou je pro vas tak snadne, ze?
9.10. | 19:43 inverter
-1
Náhlasit nevhodný komentář
9.10. | 19:09 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi: tenhleten bohurovný mocipán si myslel, že to čapí hnízdo, co má na hlavě, je svatozář.