Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 2. 2016
názor veřejnosti

PRŮZKUM: Prezident Zeman málo kritizuje vládu, myslí si Češi

Miloš Zeman - 2
Zdroj: Profimedia

Stále více Čechů si myslí, že prezident by se měl kriticky vyjadřovat k činnosti vlády a politických stran. Zároveň by měl být nadstranickým a silným vůdcem. Do jaké míry Miloš Zeman splňuje tyto požadavky lidí, zjišťovalo Středisko empirických výzkumů (STEM).

Více než dvě třetiny Čechů si myslí, že by se Miloš Zeman měl kriticky vyjadřovat k činnosti naší vlády a politických stran. Vyplývá to z výzkumu agentury STEM, na který odpovídalo přes tisíc respondentů.

 

Názor, který nejčastěji sdílí příznivci KSČM a ČSSD, pramení hlavně z toho, že lidé vyžadují silného a razantního vůdce, myslí si STEM. S názorem, že hlava státu by měla být silnou osobností s rozsáhlými pravomocemi, souhlasí 61 procent Čechů. Prezident by měl být podle lidí navíc nadstranický a reprezentativní.

 

 

V tomto ohledu reputace Miloše Zemana trochu pokulhává. Na 66 procent lidí je přesvědčených, že Zeman ke zvýšení vážnosti úřadu prezidenta republiky nepřispěl. Na druhou stranu 42 procent lidí nesouhlasí s tím, aby současná hlava státu jakkoli vážnost svého úřadu zvýšila.

 

17

GALERIE: Zeman a vnitropolitické dění

Zdroj: STEM

Zeman a vnitropolitické dění - 2

Hodnocení:

 

Zatímco za Václava Havla lidé vnímali roli prezidenta jako službu pro občany, v současné době panuje názor, že hlava státu má spíše reprezentativní funkci. S tímto tvrzením souhlasí 60 procent všech dotázaných.

 

 

"Působení Miloše Zemana v prezidentské funkci je z pohledu veřejného mínění úspěšné. Zvláště pro levicově smýšlející občany představuje typ silného politika, který má být aktivní v domácí politice," zhodnotil svůj výzkum STEM.

 

 

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

3.2. | 13:03 allanaldik
33
Kdyz Zeman kritizuje vladu hned sklidí kritiku, jak od lidi tak vlady.Co si ...
3.2. | 14:19 satanastatanas
-5
Pichav, vis proc prd smrdi? Aby ztoho mel neco i hluchej! Tak uz to ...
5.2. | 16:23 satanastatanas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kam jste zasantrocili anketu k volbam do kraju?
4.2. | 00:03 Václav Doleček
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pravda, zatím se ještě drží při zemi a nenazval je pravými jmény a neobvinil z vlastizrady. Jako prezident, co stojí za svým lidem, by to měl udělat.
3.2. | 18:37 reypal
2
Náhlasit nevhodný komentář
A jaký dopad má šalamounova kritika vlády? Stejně si z něj dělají jak z loňského sněhu.A tleská mu pár jednodušších jedinců.Tedy mimo postoje ke čmoudům.Kam šalamoun zašil Mlynáře? Podržtašku bez prověrek. Hlavně,že tvrdil,že ho vyrazí,pokud nebude prověřen.Je to populista.
3.2. | 17:32 total7
1
Náhlasit nevhodný komentář
Zeman je vlastenec proc vam porad vadi ,daroval za zlomek ceny mosteckou uhelnou ofico se stal symbolem korupce kamose dotahl na hrad nebo kdo by dal jecici opici bileho lva ,hmm? Za to vse co pro nas udelal si snad zaslouzi trochu ucty
3.2. | 17:16 satanastatanas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pred a po listopadu..Pred listopadem to politici myslely vazne a lid znich mel srandu..Po listopadu to lidi mysli vazne a Vlada, politici znich maji prdelky...Takze Zeman kritizuje vladu za vsechny slusne lidi kdyz ti nejsou brani vazne..Nekdo to delat musi..,
3.2. | 16:35 lucielucina
5
Náhlasit nevhodný komentář
Náš prezident ať v klidu kritizuje vládu jak to jen půjde Každý normální běžný občan ví a vidí, že Zeman má pravdu a proto ho velká většina občanů podporuje Obvykle ten kdo Zemana kritizuje je sebranka vládních zkorumpovaných, zaprodaných a bezcenných lumpů na které je drtivá většina občanů nasraná
3.2. | 14:46 satanastatanas
4
Náhlasit nevhodný komentář
Milosku, zbrojovka je v Uh.Brode..A ti, co slouzili u STB slouzili vlasti..Narozdil od tech, co slouzili nepriteli CIA,a pod..A FSB, copak asi tu muze zajimat na tom flicku na mape predstavujici Cesko?..Ta ma jine nepratele..To pouze Cesko porad honi komunisty..ikdyz nepritel je uplne jinde.
3.2. | 14:40 satanastatanas
0
Náhlasit nevhodný komentář
lololax--Jedine co lump potrebuje k uspechu je to, ze lidi zustanou doma!
3.2. | 14:38 satanastatanas
1
Náhlasit nevhodný komentář
Milosku strasiti, temer kazdy znas se podilel na Tom hadrovem podvodu, vcetne Zemana.Ale jen malokdo se to snazi napravit, ...Zeman je aspon vlastenec, hajici zajmy Ceska a cechu..Tam, kde mu to jeho odpurci dovoli....Znas nejakeho Politika z "dem.stran" co neni zapleten do nejake kauzy?
3.2. | 14:35 lololax
7
Náhlasit nevhodný komentář
Hlavně zase všichni neseďte 6.2.2016 doma na gauči u televize a jděte do ulic! Buďte aktivní! 6.2.2016 ve 13:00 na Vítězném náměstí v Praze, velká demonstrace proti islamizaci a proti vlastizrádné vládě B. Sobotky. Jste proti islámu? Jste proti vládě? Tak neseďte doma na prdeli a přijďte!!!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme