Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.12. 2017 21:54
Výbušné téma

Senát odmítl zmírnit protikuřácký zákon, zákazy platí dál

Zdroj: TV Nova

Senátoři projednali petici za zmírnění protikuřáckého zákona. Horní komora parlamentu ovšem změkčení pravidel odmítla, neprošly kuřácké bary ani oddělené kuřárny.

Protikuřácký zákon tak platí dál v nezměnéné podobě. Neprošel mimo jiné návrh části senátorů, aby si provozovatelé malých barů do 50 metrů čtverečních mohli sami rozhodnout, zda se u nich bude smět kouřit.

 

Dostatečnou podporu nenašla ani stavba oddělených kuřáren bez obsluhy. Za zmírnění protikuřáckého zákona bojovali především senátoři z ODS. Petici podepsalo přes 65 tisíc lidí.

 

Senátu projednání revize protikuřáckého zákona navrhl Výbor pro lidská práva a petice. Zabývat by se případným zmírněním mohla i Sněmovna, kde se za její podporu vytvořila skupina kolem poslance za ODS Marka Bendy.


Jedním z největších odpůrců omezování kuřáků je Jaroslav Kubera. Ten reportérovi TV NOVA mimo jiné řekl, že mu vadí, jak radikální změnu protikuřácký zákon přinesl, když z prostředí bez pravidel udělal pravý opak.Kubera také uvedl, že kouření je zkrátka požitek, který sice škodí zdraví, ale lidé si ho stejně budou dopřávat - stejně jako lezení po skalách bez jištění nebo sex bez úmyslu zplodit potomka.


"Není pravda, že je to takhle striktní i v zahraničí, já byl teď v Irsku a tam jsou vytvořené dvojbary," zamýšlí se vášnivý kuřák Kubera.

pez, Šimon Pilek TN.cz
Reklama