Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.10. 2014 20:56
Něco pro omladinu

Po mléčných řezech od Ládi Hrušky se děti utlučou! RECEPT

Zdroj: TV Nova

Dnešní omladina je pořádně zmlsaná. Děti už ovoce dávno nepovažují za sladkost a vyžadují lízátka, čokolády nebo bonbóny. A to všechno leze do peněz.

Sladkomily ovšem zaručeně potěší tento recept od Ládi Hrušky. Ukazuje totiž, jak zvládnout v pohodlí domova mléčné řezy, které jsou k nerozeznání od těch kupovaných a zdaleka nestojí tolik.


Začneme tím, že rozpálíme troubu na 175 stupňů a plech pokryjeme pečícím papírem. Pak se vrhneme na výrobu těsta. Vejce a cukr vyšleháme na hustou, krémovou pěnu. Za stálého šlehání přidáme lžíci oleje. Kakao, mouku a kypřící prášek prosijeme a po lžičkách přidáváme do těsta.


Recepty Ládi Hrušky - Dětský mléčný řez
Zdroj: TN.cz


Když je těsto krásně vyšlehané, vylijeme ho na plech a rozetřeme na tenkou vrstvu. Pečeme devět až deset minut, propečenost můžeme kontrolovat špejlí. Necháme v klidu vychladnout.


Na náplň nejdřív vyšleháme společně máslo a moučkový i vanilkový cukr. Do směsi všleháme i tvaroh a nakonec zakysanou smetanu.


Vychladlé těsto přepůlíme, jednu stranu potřeme krémem a přiklopíme. Pak necháme minmálně dvě hodiny dojít v lednici a nakonec nakrájíme na libovolně velké "tyčinky".

 

pez TN.cz
Reklama