Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Auta na sněhu
aktualizováno dnes 07:31
On-line chat

I v zimě se dá jezdit bezpečně! Expert z ÚAMK poradil, jak na to

I na namrzlé vozovce se dá jezdit bezpečně. Na co si dát v zimním období pozor, poradil čtenářům v on-line rozhovoru na webu TN.cz odborník z Ústředního automotoklubu Igor Sirota.

Auto na vodík
včera 17:02

VÍKEND: Auta na vodík se stávají realitou

Stojíme na prahu rozhodnutí, co nás bude v budoucnosti přesouvat z místa na místo.

Kolony na D1
aktualizováno 14.12.
Problematický úsek

Úsek D1 mají opravit do pondělí. Na víkend v rozpisu nebyli dělníci!

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přikázalo společnosti, která opravuje problematický úsek D1, aby okamžitě napravila své chyby. Kaverny má odstranit do pondělka. Podle ŘSD přitom firma o víkendu ani neplánovala na stavbě pokračovat.

Prásk.tv píše:

Co si zabalit do letadla
čtěte o tématu doprava na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Kolony na dálnici D1
aktualizováno 14.12.
kolaps na dálnici

Lukáš trčel na D1 osm hodin! "Šéf ŘSD by měl rezignovat," vyzývá

Kolaps na D1 způsobený sněhem pořádně rozzlobil tisíce řidičů po celém Česku. Někteří při tom tvrdí, že k němu vůbec nemuselo dojít a mají jasno i o tom, kdo za to může.

Dan Ťok - kolony na D1
aktualizováno 13.12.
problémy na D1

Ministr viní z kolapsu kamioňáky, dopravci naopak silničáře a policii

Problémy na D1 ztrpčují životy řidičům už třetí den. Doprava v opravovaném úseku na Vysočině kolabovala i ve čtvrtek. Ministr obvinil z problémů řidiče kamionů, kteří jsou podle něj neukáznění a dělali si v kolonách pauzy. Sdělil to na tiskové konferenci po setkání s ředitelem dopravní policie Tomášem Lerchem a generálním ředitelem ŘSD Janem Kroupou. Sdružení Česmad už dříve z celé situace naopak obvinilo ŘSD a policii.

Kolony na D1
aktualizováno 13.12.
Dopravní komplikace

D1 opět kolabovala! Kilometrové kolony, zpoždění na několik hodin

Doprava na dálnici D1 na Brno mezi středními Čechami a Vysočinou ve čtvrtek dopoledne opět kolabovala. Kolony byly dlouhé desítky kilometrů, problémy začínaly už na 46. kilometru. Odpoledne se situace mírně zlepšila, i tak ale řidiči stáli v kolonách. Dopravu komplikuje sníh, nejhorší situace je stále na Vysočině, špatně sjízdné silnice jsou v okrese Pelhřimov, Třebíč a Havlíčkův Brod. Pozor by si měli dát řidiči i v Jihočeském, Pardubickém a Královehradeckém kraji. Problémy mají stále kamiony, pro které jsou některé silnice uzavřené anebo zůstaly uvízlé v kopci.

Nehoda Nový Malín - 1
12.12.
Kuriózní nehoda

Kašel za všechny prachy! Řidič kýchl a boural. Škoda je 130 tisíc

Opravdu kuriózní příčinu měla v úterý odpoledne nehoda dvou osobních aut u Nového Malína na Šumpersku. Jednoho z řidičů totiž zaskočilo kýchnutí. A to tak nešťastně, že vjel do protisměru, kde se srazil s jiným vozem.

Kolona na dálnici D1
aktualizováno 12.12.
doprava kolabuje

V koloně na D1 se vzpříčil kamion, dálnice dvě hodiny opět stála!

Dopravu v Česku zkomplikovalo husté sněžení. Nejhorší situace byla na Vysočině, kde na dálnici D1 zkolabovala doprava kvůli zapadlým kamionům. Kolona ve směru na Brno měla až 35 kilometrů, na Prahu pak 20 kilometrů. Sypače nemohly kvůli stojícím autům projet, po dlouhých hodinách se podařilo zprovoznit směr na Brno, ten se však po chvíli opět zastavil, jelikož se na dálnici vzpříčil kamion.

Jan Kočka a jeho SUV Mercedes G
11.12.
Změna kvalifikace

Smrtelná nehoda Kočky mladšího na dálnici byla obecné ohrožení!

Nehoda, při které na konci září na dálnici D11 po jízdě v protisměru zahynul Jan Kočka mladší i řidič kamionu, s nímž se srazil, má přísnější právní kvalifikaci. Nově jde o obecné ohrožení, doteď kriminalisté srážku vyšetřovali jako usmrcení z nedbalosti.

Srážka vlaků na nádraží v Karlových Varech - 1
aktualizováno 11.12.
provoz zastaven

Srážka vlaků v Karlových Varech, v jednom cestovalo 20 lidí

V úterý v dopoledních hodinách v Karlových Varech narazil osobní vlak do odstaveného vozu nákladního vlaku. Provoz na trati byl na dlouhou dobu zastavený, nehoda se podle hasičů obešla bez zranění.