Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Srážka vlaků na jihu Čech
aktualizováno 16.05.
vážná nehoda

Strojvedoucí podle komise projel zákaz, při nehodě se zranilo 14 lidí

Za srážku dvou osobních vlaků na jihu Čech může jeden ze strojvůdců. Potvrdila to Drážní inspekce. Soupravy do sebe narazily začátkem května na regionální trati z Volar do Českých Budějovic.

Jízda na červenou
aktualizováno 09.02.
akce jako z filmu

Muž jel přes přejezd na červenou. Strážníci ho zablokovali autem

Strážníci v České Lípě zastavili řidiče, který projížděl přes železniční přejezd na červenou. Neobešlo se to bez dramatických momentů. Aby ho zastavili, museli mu vjet přímo před auto. Muž přijde o řidičák a minimálně měsíc nebude moci jezdit.

Masarykovo nádraží v Praze
aktualizováno 14.12.
dopravní komplikace

Vlak jel na červenou! Cestující se z Masaryčky nikam nedostali

Strojvedoucí projel na Masarykově nádraží na červenou. Poškodil přitom výhybku. Vzniklá škoda zkomplikovala dopravu, která byla obnovena až o tři hodiny později.

Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Regiopanter
03.08.
Projel i jednu stanici

Na Chomutovsku ujel vlak, bez strojvedoucího urazil 6 kilometrů

Vážnou událost vyšetřuje od středečního odpoledne Drážní inspekce. Při posunu ve stanici Kadaň-Prunéřov se samovolně rozjela vlaková jednotka Regiopanter. Sama urazila asi 6 kilometrů.

Lanovka
aktualizováno 18.02.
Nebezpečné lanovky

Lanovky nikdo nehlídá! Inspekce jen jednou za 5 let prověří papíry

Zimní sezóna na horách je v plném proudu, ale málokdo ví, že pokaždé když si sedáte na lanovku nebo na vlek, riskujete tím třeba i život. Všechny lanovky a vleky v Česku má za stát na starosti jen pár lidí a od dubna to budou dokonce jen 3 technici, kontroly tak probíhají jednou za pět let. Ministerstvu to kupodivu přijde v pořádku a zákon prý měnit nehodlá. Zodpovědnost nechává na provozovatelích a výrobcích lanovek.

Otevřené dveře ve vlaku
aktualizováno 13.02.
výsledky vyšetřování

Dívka (2) zemřela po pádu z vlaku na kolejích. Měl otevřené dveře!

Vlak, z něhož loni v létě na Olomoucku vypadla dvouletá dívenka, odjel z železniční stanice s neuzavřenými dveřmi. Při rychlosti vlaku ve 111 kilometrech za hodinu se pak dveře samovolně rázně otevřely. Stalo se to ve chvíli, kdy byla matka s dvěma dcerami na toaletě. Mladší z nich z vlaku vypadla a po pádu zemřela.

Řidič kamionu nedal přednost vlaku na přejezdu
aktualizováno 24.10.
Další nehoda

Na přejezdu u Písku narazil do vlaku kamion! Ohrozil 60 lidí

Do vlaku, který jel v neděli odpoledne z Písku do Prahy, narazil kamion. Stalo se to na světelném přejezdu u Smetanovy Lhoty. Cestujícím ani tureckému řidiči se naštěstí nic nestalo. Podobných nehod vyšetřuje Drážní inspekce asi dvacet každý rok.

Pád dívenky z vlaku
aktualizováno 26.08.
Tragický pád dívenky

NOVÁ FAKTA z vlaku smrti: Dveře nebyly správně zavřené!

Okolnosti tragédie, která se stala před měsícem v rychlíku u Štěpánova na Olomoucku, kde za jízdy z vlaku vypadla a následně zemřela tříletá holčička, jsou stále nejasné. Vyšetřování Drážní inspekce potrvá možná ještě měsíce. Ta ale Televizi Nova dnes exkluzivně sdělila, že dveře vlaku nebyly za jízdy správně zavřené.

Nebezpečné přejezdy
04.08.
VELKÝ PŘEHLED

TADY ČÍHÁ SMRT! V Česku je přes 70 nebezpečných přejezdů

Drážní inspekce už skoro rok upozorňuje na 75 přejezdů, které jsou nebezpečné a akutně potřebují upravit. Seznam už před 10 měsíci dostalo ministerstvo dopravy. Zatím se ale na nebezpečných přejezdech nic nezměnilo a řidiči a chodci musí nadále riskovat na přejezdech, které mají vážné vady.