Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 16:31 18.3.2013
Únos Češek v Pakistánu

Jde tam o život, varuje ministerstvo! Hanka a Tonča se do Balúčistánu přesto vydaly!

Hanka a Tonča domů
Facebookový profil na podporu unesené Hany a Antonie
Foto: facebook.com
Sdílet Přidat názor

Zmizely v Balúčistánu! Drama unesených Češek v Pakistánu pokračuje! Po více než pěti dnech stále není jasné, co bude s Hanu Humpálovou a Antonii Chrástenckou. To, že cestovali v oblasti Balúčistánu považují cestovatelé za bláznovství. Před oblastí navíc dlouhodobě varuje ministerstvo zahraničí na svém webu.

Už před více než pěti dny byly v Pakistánu uneseny dvě Češky Hanka a Tonča a vůbec není jasné, co s nimi je, protože k únosu se zatím nikdo nepřihlásil. O tom, že oblast je opravdu nebezpečná píší cestovatelé, ale i ministerstvo zahraničí, které před oblastí na svém webu dlouhodobě varuje a nedoporučují turistům do dané oblasti cestovat z důvodů dlouhodobě zhoršené bezpečnostní situace (celé varování si můžete přečíst – ZDE).
 

reklama

Ministerstvu dávají za pravdu i cestovatelé, kteří oblastí cestovali. Jen dva dny po únosu dívek napsal slovenský cestovatel s přezdívkou Jfk na web Hedvábná stezka, že bezpečnostní situace v Balúčistánu opravdu není dobrá, upozornil portál Lidovky.cz.
 

Cestovatel popisuje, že hned za hranici mu přidělili ozbrojeného strážce a po cestě projel několika kontrolními stanovišti, kde se musel zapsat do záznamů. Jfk dále píše, že na noc musel přespat na jednom z checkpointů a další den ho převáželi z jednoho stanoviště na druhé policisté na korbě pick-upu.
 

Dívky z Pákistánu - 4 Otevřít fotogalerii1/6

 

"Při čekání mi policisté doporučili, abych se neukazoval venku," napsal Jfk, který takto dobrodružně cestoval do Kvéty. "Když jsme se blížili ke Kvétě, zvyšovaly se bezpečnostní opatření. Při vstupu do Kvéty jsem musel počkat než přijede obrněné vozidlo, kterým jsem pak jel přes celé město. Toužil jsem po jednom, aby jsme už dojeli, protože jsem si cítil jako v Mogadišu a krásný cíl pro teroristy," dodal cestovatel s tím, že ho vojáci do Karáčí, kam měl původně namířeno nepustili.
 

Dívky z Pákistánu ČEŠKY V PÁKISTÁNU: Prodají je do harému, obává se odborník


V diskuzi na webu Hedvábná stezka se přidal i cestovatel Petr: "Holky byly dost odvážné, teď se jim to vymstilo. Podobnou cestu jsem podniknul asi před 10 lety s jedním kamarádem a jeli jsme taky do Indie přes Írán a Pakistán. Dnes to považuji za čiré bláznovství. Už bych do toho znovu nešel! Ovšem samotné mladé holky, to by se mi zdálo šlené i tehdy!
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o únosu dvou Češek v Pakistánu:
 

Unesené Češky - Hana a Tonča
Video: TV Nova

 

Sestra jedna z unesených dívek pro Český rozhlas uvedla, že obě cestovaly z Íránu, přes Pakistán do Indie. Podle ní to nebylo náhlé rozhodnutí takto cestovat a na bezpečnost v oblasti se prý informovaly už v Íránu, kde jim měly říct, že je tam bezpečno. Vylučuje také to, že by její sestra s kamarádkou nějak riskovaly, protože prý chodily zahalené.
 

Unesené Češky - Hana a Tonča - 5 Tyto Češky unesli v Pákistánu! Jsou na živu? Co říká muž, který je vezl?


Pakistánské i české úřady zatím nemají žádné nové stopy o únosu Hanky a Antonie. Na jejich podporu vznikla i facebooková stránka Hanka a Tonča domů, která v pondělí odpoledne měla přes 8 tisíc fanoušků.
 

Jak celý únos popsal řidič mikrobusu, ve kterém dívky cestovaly, si přečtěte ZDE. Zatím není jasné, co je s dívkami. Podle některých expertů je únosci převezli do Afghánistánu, jiní se zase obávají, že se staly obětí obchodníků s "bílým masem" a skončí v arabském harému.

tn.cz / hmr

Související články

+2
kalnormin1
Myslím si to, že únosci nějakou dobu je budou ukrývat a pak vylezou s požadavky za jejich propuštění. Sice neznám mentalitu těch únosců a jejich cíle, ale rozhodně to nebude levné, když jim půjde jen ...
-4
oiuztre
Neuposlechly varování, tak ať si dělají v místní zemi co chtějí!! a už nás s tím neotravujte!!
vovsik 18.3.2013 19:31
0
arabáši jsou štědří a tak věřím,že se holky vrátí se slušným věnem ! Možná,že nějaký šejk potřeboval nějaké dívky na hlídání dětí,aby mohl bez starostí jít bojovat proti válce !
sago 18.3.2013 19:25
+1
Komu neni rady tomu neni pomoci.To s tim zase budete votravovat japak dlouho?
kimy69 18.3.2013 18:05
0
Až tam pojede Karl von Banhof vyjednávat, tak nebude ani potřebovat tlumočníka, jejich jazyky jsou velice podobné...
27,42
27,47
19,88
19,91
33,35
33,41
22,46
22,51
další měny

Hlavní zprávy

ODPORNÁ VÁLKA

NACISTICKÉ BESTIE DÍL TŘETÍ: Když nebyla po ruce sekyra, vzaly na vězně lopatu

Sadistické bestie

FOTOGALERIE: Před válkou to byly obyčejné holky. Pak udělaly kariéru a staly se z nich krvelačné nacistické paničky. Po válce dostaly ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

Sadistické bestie
ODPORNÁ VÁLKA

NACISTICKÉ BESTIE DÍL TŘETÍ: Když nebyla po ruce sekyra, vzaly na vězně lopatu

FOTOGALERIE: Před válkou to byly obyčejné holky. Pak udělaly kariéru a staly se z nich krvelačné nacistické paničky. Po válce dostaly ...

 Celý článek
Hruška a jeho beránek
Pečte chutně a levně

LÁĎA HRUŠKA u plotny: Upečte si tradičního VELIKONOČNÍHO BERÁNKA s pudinkem

NOVÝ RECEPT: Jsou tu Velikonoce a k nim neodmyslitelně patří velikonoční beránek. Vyzkoušejte jeho pudinkovou variantu a po chutném ...

 Celý článek
Vraždy
Strach mezi taxikáři

Další pražský taxikář v ohrožení: Leží v komatu kvůli SÉRIOVÉMU VRAHOVI

V Praze byli zavražděni již tři taxikáři, jejich vrah se však stále nenašel a běhá na svobodě. Ostatní taxikáři proto mají strach. ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama