zásah hasičů

Auto během chvíle pohltily plameny, ohromný žár poškodil i silnici!

Hořící auto u obce Františky
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Martin Klícha
Martin Klícha
31.12. 2020 9:50
Téma:

Ani během posledního dne roku nemají hasiči klid. Už brzy ráno vyjížděli k požáru osobního auta na Pardubicku. Plameny pohltily celé auto ještě před příjezdem prvních jednotek. Žár byl tak velký, že poškodil nejen vozidlo, ale i silnici. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Ve čtvrtek krátce po sedmé hodině ráno přijala tísňová linka hlášení o požáru osobního auta u obce Františky. Na místo okamžitě vyrazily jednotky z Hlinska a Krouny.

 

"Při příjezdu hasičů byl již požár v plném rozsahu, tedy vozidlo celé v plamenech. Hasiči k likvidaci požáru nasadili potřebný počet vysokotlakých proudů vody a požár byl zcela zlikvidován v 8.27 hodin," přiblížili okolnosti požáru pardubičtí hasiči.

 

Ohromný žár nepoškodil jen auto, zničil také komunikaci. Řidič, který byl v autě sám, naštěstí stihl vůz včas opustit. Celá událost se tak obešla bez zranění.

 

 

Silnice byla kvůli požáru zcela uzavřena, příčinou vzniku byla nejspíš technická závada na filtru pevných částic. Škoda jen na vozidle byla vyčíslena na 160 tisíc korun.

TN.cz