Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

evakuace autobusu

Autobus MHD začal najednou hořet, v plamenech byl už podruhé

Požár autobusu městské hromadné dopravy uzavřel ráno na necelou hodinu silnici na výjezdu z Českých Budějovic. Nikomu z dvaceti pěti cestujících se naštěstí nic nestalo. Stejný autobus přitom hořel už před půl rokem.

Dým začal ze zadní části autobusu stoupat krátce před sedmou hodinou ráno. Na požár upozornil šoféra jeden z projíždějících řidičů. "Zastavil, nechal vystoupit všechny cestující. Zavolal přes dispečink hasiče," popsal mluvčí Dopravního podniku České Budějovice Viktor Lavička.

 

"K požáru vyjela českobudějovická profesionální jednotka se dvěma cisternami," sdělila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. V autobusu v tu chvíli cestovalo 25 lidí. Nikdo z nich nebyl při evakuaci zraněn. Dopravní podnik pro ně vyslal náhradní vůz.

 

Autobus městské hromadné dopravy byl přibližně rok starý. Navíc se vrátil do provozu po rozsáhlé opravě. Jeho motorová část totiž už hořela loni v srpnu.

 

 

"Byl puštěn do provozu. V tuto chvíli nevíme, co se stalo za závadu, ale je to úplně ten samý vůz, který hořel i v tom minulém období," doplnil Lavička.

 

Podle hasičů byla příčinou technická závada. Českobudějovický dopravní podnik má v provozu 24 autobusů tohoto typu, s ostatními prý zatím žádné problémy neměl.
 

Vladimír Hoť/klma tn.cz / TV Nova