premiér o koronaviru

Babiš: Máme jednu z nejnižších smrtností v Evropě, někteří jsou nezodpovědní

Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 4. 9. 2020
Téma:

V Česku každý den testy odhalí stovky lidí, kteří se nakazili koronavirem. O horšící se situaci, co se počtu nových případů týče, hovořil v Televizních novinách premiér Andrej Babiš. Podle něj není situace tak špatná, smrtnost je dle jeho slov v porovnání s okolními státy jedna z nejnižších.

V porovnání s okolními zeměmi je na tom v počtu nových případů naše republika v současné chvíli špatně, denně přibývá i několik set nakažených.

 

Důvodem je podle premiéra to, že jsme šli nejprve příkladem, stát ale nechtěl zničit společenský, kulturní a sportovní život, tak rozvolnil opatření. Co se ale smrtnosti týče, tam jsme podle premiéra jedni z nejlepších.

 

Ke zhoršení situace podle něj přispívá nezodpovědné chování některých lidí. Ti podle něj například nedodržují základní pravidla, sociální vzdálenost nebo nezůstávají doma, když se cítí nemocní.

 

Babiš uvedl, že o dalších případných opatření rozhoduje hygiena, nejprve musí vyhodnotit ta nejnovější.

 

 

Vzhledem k současné epidemiologické situaci některé státy uvažují o tom, že zavedou pro Čechy omezení. O zařazení Česka na seznam rizikových zemí uvažuje například Slovensko. Premiér doufá, že k tomu vzhledem k posledním opatřením nedojde nebo by se nejednalo o úplné uzavření hranic.

TN.cz