galerie kompletní výsledky

Bartošová i hvězdy Tváře! Kolik hlasů dostal váš favorit? POŘADÍ

Český slavík 2017
Zdroj: TN.cz
Téma:

Letošní ročník Českého slavíka Mattoni 2017 ovládly tradiční hvězdy jako Karel Gott, Lucie Bílá nebo členové skupiny Kabát. Tisíce hlasů ale dostaly i osobnosti, které diváci mohou znát třeba z oblíbené show Tvoje tvář má známý hlas.

Letošní ročník oblíbené ankety Český slavík Mattoni s 41 302 body ovládla Lucie Bílá, která se stala Absolutním Slavíkem. Rozdávalo se ale i jedno zcela unikátní ocenění - a to Slavík pro výjimečnou osobnost české hudby. Toho z rukou Karla Gotta dostala Marta Kubišová, celý sál povstal a tleskal.

 

GALERIE: Výsledky ankety Český slavík Mattoni 2017

1
/
16
Zdroj: Český slavík Mattoni
Kompletní výsledky Slavíka 2017 - 14

 

Zpěvačka oznámila konec kariéry, předání Slavíka tak bylo velmi emotivní. S fanoušky se rozloučila krásnou písní Modlitba pro Martu.

 

GALERIE: Český slavík 2017

1
/
34
Zdroj: TV Nova
Český slavík 2017 - 1

 

Hned tři Slavíky si odnesla skupina Mirai, která se stala objevem roku. Zároveň díky písni Když nemůžeš, tak přidej dostala ocenění za nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls a za nejstreamovanější píseň roku.

 

 

Zlatého Slavíka pro zpěvačku roku si odnesla Lucie Bílá. Za ní skončila Ewa Farna, kterou ocenění dojalo k slzám. Třetí skončila Lucie Vondráčková. Co se kategorie zpěváků týče, už pro svého 42. Slavíka si přišel na závěr večera Karel Gott. Na druhém místě se umístil Michal David a třetí Tomáš Ortel.

 

Nejzajímavější postřehy z celého slavnostního večera i zákulisí najdete zde.

 

GALERIE: Český slavík 2017

1
/
30
Zdroj: TV Nova
Český slavík 2017 - 64

 

Mezi skupinami zvítězil Kabát. Za ním skončila skupina Ortel a třetí příčku obsadila kapela Chinaski, která nedávno oznámila nečekaný vyhazov několika členů kapely. Pro cenu si stejně jako Ortel nepřišli.

 

I když nevyhrály, tisíce hlasů dostaly od diváků i některé hvězdy show Tvoje tvář má známý hlas. Třeba Markéta Konvičková, která na předávání cen dojala písní Věry Špinarové (Jednoho dne se vrátíš), dostala úctyhodných 4 863 bodů a získala tak deváté místo.

 

Z mužských soutěžících se dostal nejvýš Milan Peroutka, který s 2 371 body skončil devatenáctý. Vítězka první řady Tváře Hana Holišová skončila na 44. pozici.

 

A stejně jako loni diváci hlasovali i pro zemřelou Ivetu Bartošovou. Dostala téměř tisícovku hlasů a obsadila tak 27. pozici. Oproti loňskému roku si tak o 13 příček pohoršila.

 

Jak vznikl největší hit letošního roku? Poslechněte si vysvětlení kapely Mirai!

TN.cz